Bajza a Fejfar se na Lysé hoře kvalifikovali na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu

V sobotu 1. června se konal Horský běh na Lysou horu, který byl zároveň nominačním závodem pro Mistrovství Evropy v běhu do vrchu. Nás může těšit, že závod s převýšením 980m suverénně vyhrál Jakub Bajza , a jako třetí zdolal náročnou trať s převýšením 980m zdolal  Ondřej Fejfar . Oba se tím kvalifikoval se na letošní ME, které se bude konat na začátku července v bulharském Borovci.

Homoláč mistrem ČR v běhu do vrchu, Bajza čtvrtý, Blaha osmý

V sobotu se v Jeseníkách uskutečnilo Mistrovství České republiky v běhu do vrchu. 13-ti kilometrová trať vedená z Dolní Moravy na Kralický sněžník nejlépe seděla našemu Jiřímu Homoláčovi, který doběhl suverénně na 1. místě. Jakub Bajza tentokráte skončil

Bajza se kvalifikoval na ME v běhu do vrchu, Hurtík vyhrál ve Štramberku

Poslední květnová sobota přinesla další úspěch pro Jakuba Bajzu. V Běhu na Děvín, který byl zároveň kvalifikací na ME v běhu do vrchu, s přehledem zvítězil. Tomáš Blaha doběhl jako třetí. Roman Hurtík zase nenašel přemožitele na Štramberské desítce.

Adidas 24 hodin na Lysé hoře 2014

O víkendu proběhl nejnáročnější zimní závod v ČR - Mistrovství ČR v zimím horském maratonu - Adidas 24 hodin na Lysé hořeMistrem republiky v zimním horském maratonu jednotlivců Adidas 24 hodin na Lysé hoře se stali mezi muži Jan Zemník a v kategorii žen L