Praktická výuka v laboratoři doplňuje teoretické hodiny biologie. Žáci oboru agropodnikání a veterinářství si v Kuchyňce „nalovili“ různé vzorky, které pak zkoumali v laboratoři. Pod mikroskopem pozorovali řasy i sinice a drobné bezobratlé živočichy. V doneseném vzorku vody zjišťovali pH a tvrdost vody. V založeném senném nálevu jsme viděli hlavně trepky.
MOLBIB – kurz molekulární biologie a genetiky, který každoročně pořádá Jihočeská univerzita – fakulta přírodních věd v Českých Budějovicích, umožňuje zájemcům, budoucím maturantům z chemie či biologie, vyzkoušet si práci v laboratoři na vlastní kůži.
projít na článekJiž tradičně v půlce května proběhla terénní exkurze z biologie a zeměpisu. Letos na přání žáků se konala převážně v Chráněné krajinné oblasti Pálava na Mikulovsku.
projít na článekJaký je současný stav šumavské krajiny? O tom k nám na gymnázium přijeli přednášet přírodovědci z Katedry biologie ekosystémů Jihočeské univerzity.
projít na článekBěhem letních prázdnin vzniká na gymnáziu nová učebna pro výuku přírodovědných předmětů. V posledních srpnových týdnech finišují stavební práce.
projít na článekVěděli jste, že ve Studenci u Třebíče se nachází detašované pracoviště Akademie věd České republiky? Že je vybaveno moderními laboratořemi? Že se v něm nachází také chovné zařízení pro drobné savce, ptáky i obojživelníky? Že ne? Tak teď už to víte.
projít na článek