Buňky a jejich druhy

Na plástech včely medonosné rozeznáváme tři druhy buněk: dělničí buňky (tzv. dělničina) - vzdálenost rovnoběžných stěn buňky v průměru 5,37 mm, trubčí buňky (tzv. trubčina) v průměru 6.91 mm a veliké, žaludovité dolu visící matečníky. Dělničí a trubčí buňky jsou opakovaně používány. Dna a stěny buněk jsou zanášeny výkaly larev a ty jsou zakrývány svléknutými obaly larev (košilkami). Buňky se tím stále zmenšují a mohou být zdrojem opakovaných nákaz ve včelstvu. Včely, které se líhnou ze...

projít na článek

Dělničí a trubčí buňky (dělničina a trubčina)

Oba druhy buněk tvoří pravidelný šestiboký hranol, uzavřený v dolní části třemi čtyřhrannými kosočtverečnými plochami: tupý úhel těchto ploch vytváří trojbokou pyramidu. Protože každá stěna a každá dolní plocha je současně dělící stěnou mezi dvěmi buňkami

projít na článek

GD v GB

Kolik Angličanů je potřeba k výměně žárovky? Tři. Jeden podává čaj před výměnou, druhý mění a třetí podává čaj po výměně. Angličanů i čaje si dosyta užili naši maturanti druhý týden v září. O tom, zda Anglie je jejich cup of tea, více v článku.

projít na článek

Poslední šance!

Nestihli jste registraci na Seznamovák a druhý turnus Vám časově nevyhovuje? Tak pro Vás máme dobrou zprávu. Na prvínm turnusu se uvolnilo 11 míst, která jsou nyní k dispozici. Současně se nám začíná plnit i druhý turnu…

projít na článek

Týdenní žurnál: #12: Druhý rozbor webu a první úspěchy

Záznam z týdne 10.–15. 10. 2022. Druhý a lepší rozbor webu. Zanesení zpětné vazby. Marketingové plány. Webflow výpadek.

projít na článek

Ovládnutí jazyka není o tom, jestli na něj máme nebo nemáme buňky

Řekli jste někdy sami o sobě, že na jazyk nemáte buňky? Působí to jako zaklínadlo a čím častěji ho opakujeme, tím více se nám může zdát, že nám jazyk opravdu nejde, a tak si to jednoduše zdůvodníme tím, že nemáme talent a že jazyky zkrátka nejsou pro nás.

projít na článek