Český úspěch v závodě školních plachetnic

Tall Ships Races – to je název závodů, kterých se každoročně účastní kolem stovky školních plachetnic včetně těch největších jako SEDOV nebo DAR MLÁDEŽE. Posádky musí tvořit minimálně z poloviny mladí námořníci do 25 let. Česká republika zde má své zastoupení již od roku 1994, kdy jednu z etap vyhrála česká studentská posádka na polské brigantině HENRYK RUTKOWSKI. Dlouhá léta byla na startu v kategorii nejmenších plachetnic HÉBÉ Jaroslava Havelky, který nejenže posbíral mnoho trofejí, ale také přivedl k jachtingu mnoho mladých námořníků. Česká posádka se objevila také na irské plachetnici LORD RANK, která se však před nedávnem nešťastně potopila, jubilejního ročníku v roce 2000 se účastnila česká loď FREELORD. A v posledních letech hájí české barvy v té nejprestižnější kategorii těch největších plachetnic LA GRACE, replika historické lodi z druhé poloviny 18. století.

Mistrovství ČR plachetnic Footy 2023

Přijměte pozvání nadalší ročník mistrovství České republiky plachetnic Footy smezinárodní účastí, které se uskuteční naVýrovické přehradě uZnojma vednech 23.až 24.září 2023. Uzávěrka přihlášek je 1.září 2023. Kudy se dostat namísto činu adalší podrobnosti

Mistrovství ČR plachetnic Footy 2022

Přijměte naše pozvání azapojte se dodalšího ročníku mistrovství České republiky plachetnic Footy smezinárodní účastí, které se uskuteční najihu Čech vKempu Fousek vDráchově 130 (událnice D3 mezi Soběslaví aVeselím nadLužnicí) vednech 17.až 19.června 2022.

Švarc se v Egyptě blýsknul třetím místem

Český triatlonista Přemysl Švarc se v závodě Afrického poháru v Hurghádě v Egyptě blýsknul třetím místem. Získal body do žebříčku a bude mít klid na další přípravu. Druhý český reprezentant Tomáš Řenč doběhl na 15. místě. Olympionik Jan Čelůstka bojoval v

Ondřej Teplý bere na Kieler Woche stříbro

Tradiční jachtařský svátek v německém Kielu se letos konal již po 125. a české barvy na něm byly vidět! Kieler Woche je 14denní svátek v severoněmeckém Kielu. Kromě jachtařské regaty v mnoha třídách včetně těch olympijských se zde koná setkání obrovských

Ondřej Teplý vítězem Fiumanky

Ondřej Teplý přijal pozvání svých kamarádů ze Slovinska, kteří jsou členy posádky na maxijachtě EWOL, aby tuto nádhernou loď kormidloval v závodě Fiumanka. Je to známý závod, který se jezdí v Rijece v Chorvatsku, a kterého se v minulosti úspěšně zúčastnil