Děčínští atleti sklízí úspěchy na krajském přeboru!

Dne 16. 3. 2024 se v Praze v nafukovací hale na Strahově konal Halový přebor mladšího žactva Ústeckého kraje a děčínští atleti a atletky opět vévodili předním příčkám. Děčínská výprava čítala celkem 16 atletů a z Prahy si odvezla hned několik titulů krajských přeborníků. Již první disciplínu závodního dne, tedy skok daleký, ovládly děčínské atletky a obsadily hned první dvě místa. Franceska Adamsonová si již prvním skokem vytvořila bezkonkurenční náskok před svými soupeřkami a pátým skokem si vylepšila svůj osobní rekord o více jak půl metru, když skočila 4.83m! Stříbrná Samantha Balliková si taktéž skočila pro osobní rekord, a to skokem dlouhým 4.36m. Jedenáctou příčku obsadila Tereza Budilová výkonem 3.78m a hned následující místo obsadila Varvara Bihun výkonem 3.83m.   Ve vrhu koulí 3kg vybojoval Jakub Rokos druhé místo posledním vrhem a novým osobním rekordem dlouhým 8.92m a zařadil se tak za soupeře z Ústí nad Labem. I dívčí vrh koulí 2kg se povedl fantasticky. Bezkonkurenční Tereza Skálová vrhla pátým pokusem neskutečných 10.05m a vyhrála s náskokem půl metru před soupeřkou z Krupky. I v dalších technických disciplínách se děčínským atletům dařilo. Aneta Mocová si skočila pro bronzovou medaili výkonem 1.30m ve skoku vysokém. Na ceněném, i když neoblíbeném, 4. místě skončila Karolína Henke se stejným výkonem. I ve sprinterských disciplínách se děčínským atletkám dařilo. Skvělá Yasmine Ayed se s časem 08.61s probojovala do finále běhu na 60m, kde obsadila s ještě lepším časem 08.57s celkové třetí místo a odvezla si tak domů nejen medaili, ale i nový osobní rekord. Ve stejném rozběhu závodila bez postupu do finále i Aneta Procházková, která doběhla s časem 09.22s.  V běhu na 150m sklidila opět úžasná Franceska Adamsonová krásnou zlatou medaili s časem 20.36s a stala se tak krajskou přebornicí v běhu na 150m. Ve stejném běhu na 150m se utkala i Leontýna Podloučková s finální časem 24.54s. V běhu na 300m se na 7. místě umístila Samantha Balliková s časem 49.30s, na 9. místě Aneta Mocová s časem 50.51s a na 16. místě Karolína Henke s časem 53.12s.   Ani delších tratí se děčínští atleti nebojí, a i přes špatně spočtená kolečka si skvělá Adéla Stará nakonec odvezla domů stříbrnou medaili v běhu na 1500m s časem 5:48.48min. Pro stejnou vzdálenost se rozhodl i celkově pátý Jakub Rokos s výkonem 6:43.04min. V běhu na 800m se utkal Daniel Pelant, který skončil na celkovém 8. místě s časem 3:00.99min.   Na start 60m překážek se postavila hned tři děčínská děvčata, která obsadila 11., 12, a 13. příčku. Jedenáctá skončila Tereza Budilová s výkonem 14.14s, dvanáctá doběhla Natálie Zelenická s časem 14.19s a třináctá skončila, i přes pád na trati, Varvara Bihun s výkonem 15.56s.   Zlatým hřebem sobotního krajského přeboru byla štafeta 4x200m, kterou opět ovládla děčínská děvčata výkonem 1:58.09 a o čtyřicet setin sekundy si zajistila náskok před vedoucími Lovosicemi. Ve složení Yasmine Ayed, Aneta Mocová, Samantha Balliková a Franceska Adamsonová si děčínská štafeta doběhla pro vítězné první místo!   V celkovém součtu přivezli atleti zpět do Děčína 4 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové medaile! Všem zúčastněným děkujeme a všem oceněným nesmírně gratulujeme a doufáme, že takto úspěšné dny budou mít i při závodech venku na dráze.

Šest děčínských atletů oceněno v anketě Sportovec roku 2023

Děčínští atleti nechyběli u vyhlášení ankety Sportovec roku 2023, které se konalo ve středu 21. února v KD Střelnice v centru města Děčín. Z ASK Děčín bylo oceněno hned 6 členů, ocenění převzali: Vít Žáček a Anna Málková v kategorii jednotlivců do 18 l

Slavíme úspěchy! Jaký byl rok 2023 v ASK Děčín?

Rok nám opět uběhl jako voda, avšak děčínská atletika stihla i za tento rok posbírat desítky úspěchů, uspořádat závody zařazené do děčínského běžeckého poháru, jako jsou například Běh Velké skály, či běh 17. listopadu, ale i závody mimo pohár. Dále se naš

Vyhráli jsme, co jsme mohli! Přípravky ASK Děčín mají zlato z krajského poháru přípravek.

V neděli 15.10.2023 se na atletickém stadionu v Bílině uskutečnilo finále krajského poháru družstev přípravek v atletice. Do tohoto finále se kvalifikovala první 3 družstva chlapců i dívek ze semifinálových kol, která proběhla o týden dříve v Ústí n. L. p

Starší žactvo, dorost a junioři bojovali na Krajském halovém přeboru v Praze na Strahově

V sobotu 3.2. se v Praze v nafukovací hale na Strahově uskutečnil Halový přebor jednotlivců Ústeckého kraje v kategoriích staršího žactva a dorostu s vloženými závody juniorů. Děčínská výprava čítala celkem 11 atletů a z Prahy si odvezla 1 zlatou medaili,

Děčínské přípravky nebojácně soupeřily o medaile!

Sobotní dopoledne 23.3.2024 patřilo Krajskému přeboru přípravek pro skupinu východ. Na halovém přeboru, který se jako každoročně konal v Armex Sportcentru v Děčíně, se utkala 3 družstva. Tým domácích ASK Děčín a týmy USK Provod Ústí n.L. a ASK Lovosice. S