FIA ETRC 2023 Kiss upaloval naSlovakia Ringu dočela

Druhým závodem pokračovalo Goodyear FIA ETRC na Slovakia Ringu, když závod v Maďarsku byl zrušen. Pojede se tak jen osm podniků evropských kamionů. Maďar Norbert Kiss se těšil na domácí závod, ale ten bohužel letos nevyšel, a tak si chtěl spravit chuť na Slovakia Ringu. Rychlý slovenský okruh u Orechovej Potoni více vyhovuje rychlejším vozům, ale v kalendáři FIA ETRC už si svoje místo našel. Kvalifikace jasně hovořila o tom, že Kiss se bude po prvním závodě v Misánu chtít prodrat do čela celkové klasifikace tohoto seriálu. Steffi Halm FIA ETRC Slovakia Ring 2023 by G. Kozera Slovakia Ring nově s Jamie Andersonem Závody na Slovakia Ringu nezačaly zrovna nejlépe, když start musel být o 30 min posunutý z důvodů špatného počasí. Po 30 minutách komise FIA nakonec závod pustila, ovšem ani ten nemohl být nakonec plnohodnotně dokončen a jezdci závod dojeli pod žlutými vlajkami. Norbert Kiss zvítězil v první jízdě a druhé místo si odvezl Antonio Albacete s MANem a bronz bral Sasha Lenz. Iveco tak muselo na stupně vítězů jen přihlížet a čtvrtý Jochen Hahn se Steffi Halm mohli přemýšlet, jak se na ty stupně před nimi vyhoupnout. Šestým místem se připomněl letos poprvé startující Jamie Anderson z Velké Británie. Chyběl zde jak Hecker, tak i Francouz André. I druhou odpolední jízdu vyhrál Norbert Kiss z Maďarska, a tak směle upaloval do čela klasifikace. Druhé místo si zasloužil s nevelkým odstupem 1,7s Jochen Hahn, a i bronzový podest obsadil pilot Iveca André Kursim. Jamie Anderson své šesté místo z první jízdy ještě vylepšil na čtvrtou pozici a připomněl, že se s ním musí počítat. Jediná Scania ve startovním poli Steffena Faase skončila až devátá. Start FIA ETRC Slovakia Ring 2023 by G. Kozera Neděle ve znamení Kisse Nedělní program zahájila třetí jízdou Steffi Halm dost nešťastně a po strkanici s  Andersonem skončila ve štěrku a závod pro ni opět skončil. Kiss upaloval od prvních metrů a těšil se na další zlatý pohár. Stal se zde opět nezastavitelným. Závod nedokončil Angličan Newell, který po souboji s Rodriguezem skončil s rozbitým vozem s tříkolovou ztrátou a klasifikován byl na posledním jedenáctém místě. Rodriguez pak dostal napomenutí za rychlou jízdu, kdy jeho tachometr ukazoval více jak 160Km/h. I čtvrté vystoupení na Slovakia Ringu znamenalo pro Kisse zlatý pohár. Předjížděl jednoho soupeře za druhým. Recuenco, který startoval z čela se mnoho z předních pozic neradoval, a nakonec dojel poslední. Stříbro bral Jochen Hahn z Německa a další pěkný bronzový kov patři do sbírky André Kursima na Ivecu. Halm znovu zabojovala a skončila pátá, když těsně za ní dojel Jamie Anderson z Anglie. Newell, Taylor a Recuenco uzavřeli pořadí v závodu. Ti však bojovali spíše o body do Promotérs Cupu. Další závod FIA ETRC má na programu letos nově zařazený autodrom Poznaň. Antonio Albacete (E) MAN Goodyear FIA ETRC 2023 by G. Kozera Stav Goodyear FIA ETRC 2023 po Red Bull Ringu: Norbert Kiss (HU) MAN – 96 Jochen Hahn (D) Iveco – 81 Antonio Albacete (ES) MAN – 79 Sascha Lenz (D) MAN – 68 André Kursim (D) Iveco – 57 José E. Rodriguez (PT) MAN – 37 Steffen Faas (D) Scania – 36 Steffi Hlam (D) Iveco – 31 Jamie Anderson (GB) MAN – 20 John Newell (GB) MAN – 12 Promoters Cup: José E. Rodriguez (PT) MAN – 108 Steffen Faas (D) Scania – 100 John Newell (GB) Man – 64 Mark Taylor GB) MAN – 57 Luis Recuenco (ES) Iveco – 52 Zavzpomínejte foto na rok 2015 Článek ke 30 letům Czech Truck Prix v Mostě  Celkové pořadí na stránce promotéra Vláďa Rožánek, Goodyear FIA ETRC 2023The post FIA ETRC 2023 Kiss upaloval na Slovakia Ringu do čela first appeared on iRacingNews.

Goodyear FIA ETRC poprvé uBaby Jagy vPolsku

Na polském autodromu se zatáčkou u Baby Jagy se jel vůbec poprvé závod FIA ETRC v Poznani. Trať měřila 4.083m a měla 14 zatáček. Letos poprvé startující Lukas Hahn hned na poprvé zvítězil v jedné jízdě. Polský okruh v Poznani známe spíše ze závodů cestovn

FIA ETRC 2023: Obhájce Kiss vyhrál naúvod jen dvakrát

První závody sezóny 2023 Goodyear FIA ETRC se konaly v italském Misanu a první jízdu osvítilo jarní sluníčko, ale druhou jízdu už spláchnul déšť, a tak si jezdci hned na úvod vyzkoušeli i mokrý závod. 13 Kamionů na FIA ETRC v Misanu Celkem 13 jezdců se se

F4 CEZ Championship certified by FIA 2023

Dramatický souboj o vítězství se odehrál v prvním závodě F4 CEZ na Slovakia Ringu mezi Renem Francotem z týmu Jenzer Motorsport a Michaelem Sauterem ze Sauter Engineering. Michael Sauter získal v páteční kvalifikaci pole-position a po startu udržel vedení

Goodyear FIA ETRC 2023 začíná vMisanu

FIA ETRC se po zimní pauze poprvé letos objeví na autodromu v italském Misanu. Misano leží v provincii Emilia Romangna, kterou také zužovaly deště, ale nebyly tak intenzivní, jako na jiných místech a po posledních bezpečnostních prohlídkách se závody Good

Drexler Formula Cup 2023: Berta vede vpůli sezóny

Již čtvrtý závod mají za sebou jezdci Drexler Formula Cupu na Red Bull Ringu. Dvojité vítězství si přivlastnil Maďar Benjamin Berta. Polovina sezóny zaklepala na dveře seriálu Drexler Formula Cup. Po ne mnoho vydařeném závodu na Hungaroringu, kde se sešlo