Gulliveři získali na domácím Turnaji elévů stříbro

Na třetí pohárový vavřín z domácího turnaje Gulliveři bohužel nedosáhli, i přesto je stříbro krásným příspěvkem do jejich sbírky z bojů o pohár starosty Sokola Brno I. Do již šestého ročníku Turnaje elévů vstupovali Gulliveři v rolích obhájců loňského zlata a už ve skupině si měli zopakovat loňský souboj o zlato, když v rámci programu skupiny D vyzvali zlínské Lions. Ještě před nimi je však čekali hráči Rosic a také nováček turnaje, slovenský AS Trenčín. První utkání turnaje proti Rosicím zvládli svěřenci trenérů Pollaka, Krejčího a Havlíčka J. s noblesou, když Rosice porazili vysoko 11:2, následně však proti Trenčínu pocítili i něco jiného, než nadnášející lehkost bytí. Ze slovenského týmu se totiž vyklubal rovnocenný protivník a Gulls byli nakonec rádi za remízu 1:1. O vítězi základní skupiny a tedy nejlepší výchozí pozici pro play-off se tak mělo rozhodnout v posledních dvou zápasech sobotního gulliverského programu. Jeho prvním dílkem byla ona repríza loňského finále proti Zlínu Lions. Už první výsledky týmu z města bot a cihlových domků však naznačili, že zlínský tým letos tak vysoko mířit nebude, což se ukázalo i v utkání s Gullivery, které domácí ovládli 5:1. V souvislosti s výsledky Trenčína museli Gulls své poslední utkání skupiny proti Svitavám vyhrát o 6 a více branek, což se jim díky vítězství 11:2 povedlo a do nedělního play-off tak postoupili z prvního místa. Vyřazovací boje začaly pro Gullivery osmifinálovým soubojem s Prostějovem, v němž si výsledkem 10:1 zajistili postup do čtvrtfinále. K tomuto kritickému utkání celého víkendu jim los přisoudil třaskavý souboj s Florbalem Hodonín, který však bez větších problémů přehráli 5:1 a postoupili do souboje o finále. O něj se měli utkat s překvapením celého turnaje z Židenic. Jejich pohádka však skončila právě na florbalkách Gulls, když si domácí družina výhrou 7:3 po roce opět vybojovala postup do finále Turnaje elévů. Tam už čekal hodonínský Očov, který cestou do finále vyřadil Galaktikos Bratislava, Olomouc a brněnské Hornets, ve skupině o den předtím navíc neztratil jediný bod. Svoji formu ukázal tým z jihu Moravy i ve finále, jehož celý průběh držel vedení a i když se Gulls sebevíc snažili, nestačilo to. Výsledek 9:4 tak znamenal historický první triumf Očova na brněnském turnaji. Gulliveři sice loňský triumf obhájit nedokázali, nicméně stříbrné medaile mají i tak obrovskou váhu a rozhodně se nedají považovat za neúspěch. Článek Gulliveři získali na domácím Turnaji elévů stříbro se nejdříve objevil na Gullivers.

Gulliveři budou na domácí půdě obhajovat zlato z Turnaje elévů

O následujícím víkendu (20. – 21. května) se v prostorách Sokola Brno I odehraje již šestý ročník tradičního Turnaje elévů o pohár starosty Sokola Brno I, na němž budou Gulliveři obhajovat loňské zlaté medaile. Historie této jedinečné akce se začala p

Na halovém mistrovství ČR jsme získali rekordních 8 medailí - Novotný splnil limit do Paříže, Kocourek má zlato a stříbro

O víkendu se v hale Otakara Jandery v pražské Stromovce uskutečnil halový šampionát dospělých. Získali jsme na něm rekordních 8 medailí, Roman Novotný zvítězil v dálce a splnil limit na halové ME v Paříži, Milan Kocourek je mistrem na 1500m a na dvojnásob

Trenéři hodnotí sezónu elévů

V týmu elévů začínalo premiérově svou ligovou pouť hned několik hráčů, zároveň se jednalo o poslední sezónu, kdy byla parta složená ze dvou škol. Kluci a Naty se se vším poprali naprosto skvěle. Několikrát vybojovali na turnaji druhé místo a jednou celý t

4. ročník je TADY! Přihlaš se! :)

Vážení sportovní přátelé a příznivci trojkového florbalu pod širým nebem, jsme velice rádi, že vám můžeme oznámit termín již ČTVRTÉHO ročníku Šternberk open air cupu, a to 18. 19. 8. 2018!  SOBOTA 18.8.2018 bude již tradičně patřit hlavnímu turnaji dospě

Krajský turnaj v badmintonu 2017

Naši badmintonisté získali na krajském turnaji čtyři zlaté medaile z pěti možných.