Hyperhidróza neboli nadměrné pocení se vyznačuje vylučováním potu v množství vyšším, než je potřebné k regulaci těla. Příčinami hyperhidrózy jsou nejčastěji dědičnost (často se jedná o vrozenou dispozici), v takovém případě se hyperhidróza nazývá hyperhidrózou primární. Pokud je hyperhidróza vyvolána nějakými okolními vlivy, jedná se o takzvanou hyperhidrózu sekundární. Nejčastěji se setkáváme s první z těchto jmenovaných. Zvýšené pocení může být buď celkové (po celém těle), nebo lokální, tedy na určité části těla.
Nadměrné pocení hlavy a obličeje může být velmi nepříjemné a nepohodlné. Tento stav lze řešit prostřednictvím lékařské pomoci, i když mnoho lidí se bojí požádat o radu lékaře, jelikož se z nějakého důvodu stydí. Tento nepříjemný problém může postihnout ko
projít na článekPocení je běžným a nezbytným tělesným procesem, ale v některých případech se stává, že člověka omezuje. Kdy už je pocení přes čáru? Kdy a jaké množství pocení není normální?
projít na článekNoční pocení je velmi nepříjemné, ale není škodlivé. Může však být projevem nějaké zdravotní komplikace, je proto vhodné vyloučit zdravotní příčinu nočního pocení, což dokáže posoudit jen odborník. Lékaři tento problém označují jako nadměrné noční pocení.
projít na článekPocení je přirozený proces, jehož smyslem je udržení stabilní vnitřní teploty uvnitř těla. Organismus se tak chrání před přehřátím. Nadměrné denní i noční pocení však zpravidla bývá signálem, že s naším tělem není něco v pořádku.
projít na článekVyrazit do společnosti s mokrými koláči v podpaží nebo vytahovat antiperspirant každou půlhodinu není zrovna dvakrát příjemné. Projděte si naše přírodní tipy proti pocení, a zbavte se svého každoroční trápení rychle a bez vedlejších účinků. Tinktura z pře
projít na článek