Jak si sestavit vlastní počítač

I když by se někomu mohlo zdát, že je počítač něco velice složitého, není tomu ve skutečnosti tak. Jistě, součásti, které jsou k jeho výrobě použity, si nikdo doma na koleně nevyrobí, programy si vesměs nenaprogramuje, ale sestavit si počítač z jednotlivých komponent, to zase až tak zapeklitý oříšek být nemusí. Protože takový počítač je ve chvíli, kdy jsou k dispozici jeho součásti, vlastně jenom složitější stavebnicí. U níž jenom stačí vědět, co vzít, kam to umístit a s čím to propojit, aby byl výsledek takový, jaký má být. A pokud byste usoudili, že jste v tomto ohledu dostatečně fundovaní, proč byste se tohoto úkolu nemohli zhostit klidně i vy sami? A jak na to? V první řadě si je třeba pořídit potřebné součásti, operační systém a také vhodné nářadí. Tedy procesor, základní desku, operační paměti, grafickou kartu, SSD či HDD disky, napájecí zdroj a počítačovou skříň s chlazením. S výběrem vhodných dílů Vám rádi pomůžeme. A když to máme? Pak se procesor umístí do patice, zapojí se operační paměť, na procesor se instaluje chladič, připojí se SSD disk a případně dedikované grafické karty, zapojí se napájecí kabely ze zdroje do základní desky, grafické karty, SSD disk a chlazení a komponenty se nakonec instalují do počítačové skříně. A když je tak učiněno, je sestava připravena ke spuštění a následnému používání. Zbývá už jenom nainstalovat operační systém a otestovat stabilitu. K čemuž lze využít buď instalační DVD nebo si vyrobit bootovací USB flashdisk. A pak už je počítač takový, jak si ho obvykle představujeme, kompletní a připravený k užívání. A jsou-li tu použity odpovídající a kvalitní komponenty a práce je dobře odvedena, můžeme se těšit na to, že nám bude tento přístroj prokazovat stejně dokonalé služby jako ten, který bychom si koupili hotový u odborníků. Protože jak postupují při sestavování počítačů profesionálové? Přece úplně stejně. Jen mají více zkušeností, a proto jim to zabere méně času. Méně času než laikům, kteří na tom stráví při prvním pokusu možná i půl dne.

projít na článek

Počítač za 250 Kč

V prodeji je miniaturní počítač za neuvěřitelných 250 Kč (9 dolarů). Jedná se o počítač C.H.I.P. od společnosti Next Thing. Parametry mikro počítače Destička o velikosti 4 x 6 cm ukrývá: procesor Allwinner s frekvencí 1 GHz, 512 MB operační paměť, 4GB úlo

projít na článek

Proč si pořídit stolní počítač a ne notebook

Zajímá vás, proč si pořídit stolní počítač? Mnoho lidí dává přednost notebookům, a tak nějak se už zapomíná na staré dobré stolní počítače. Je pravdou, [...] The post Proč si pořídit stolní počítač a ne notebook first appeared on Winseven.cz.

projít na článek

Debilní počítač

The post Debilní počítač first appeared on Nejlepší české vtipy.

projít na článek

Ubuntu má podporu pro jednodeskový počítač s RISC-V zvaný Milk-V Mars

Společnost Canonical oznámila, že je k dispozici optimalizovaný obraz Ubuntu 24.04 pro Milk-V Mars, první výkonný jednodeskový počítač RISC-V (SBC) velikosti platební karty, který dodala společnost Shenzhen MilkV Technology.

projít na článek

Správce úloh vám pomůže se správným fungováním aplikací v operačním systému Windows

Zpomaluje se vám počítač nebo je již zpomalený a vás nenapadá nic jiného, než restartovat počítač, protože to vidíte jako jediné východisko? Pak vám představíme [...] The post Správce úloh vám pomůže se správným fungováním aplikací v operačním systému Win

projít na článek