Sukulenty pocházejí převážně z polopouští Jižní Afriky nebo Mexika. Optimálně se přizpůsobili klimatickým podmínkám. Dlouhé suché období není pro ně špatné. Není proto divu, že mnoho druhů původně pochází z horkých a suchých oblastí, jako jsou pouště nebo stepi. V Těchto oblastech je voda nedostatečná. Sukulenty se dělí na kmenové a listové sukulenty. Mezi nejznámější listové sukulenty patří Aloe a Agávy. V hustých listech mohou skladovat vlhkost pro suchou dobu. Proto jméno suculentus znamená v latinském jazyce šťavnaté. Vzhledem k tomu, že sukulenty jsou schopny přežít menší dobu na suchu a snadno se udržují, jsou ideální pro ty, kteří jsou často na cestách, nebo mají málo času na zalévání. Většina sukulentů roste od jara do podzimu a v zimě odpočívá. I když jsou teplejší teploty často tolerovány, preferují chladnější místa mezi 10 a 15 stupni. Zastavte péči o sukulenty během této doby: jen trochu vylijte ale nepřelévejte. Od jara lze hnojit odpovídajícím způsobem pro daný druh. podle rostlinné rodiny a rodu. Sukulenty milují, pokud mohou strávit teplou sezónu na balkoně nebo terase. Teprve když teploty během dne trvale poklesnou pod 15 stupňů, měli byste je vrátit zpět do teplého bytu. Správné zalévání Sukulenty jsou zvyklé na málo vody, protože jejich tkáň může ukládat vodu. Díky jejich listům, u kterých maté pocit, že jsou pokryty voskem, nedochází téměř žádné ztrátě vody odpařováním.. Při zalévání byste měli mít na paměti následující: ● V teplejších měsících stačí rostlinu zalévat jen jednou týdně. V létě rostliny rostou nejrychleji. ● V zimě však sukulent potřebuje ještě méně vody. ● Obecně platí, že pokud horní vrstva země je suchá, měli byste ji napustit. ● Je třeba se vyhnout přelévání, jinak by kořeny mohly uhnít. Rozmnožte si sukulenty Stejně jako péče je i množení sukulentů snadné, například s listovou růžicí, která je umístěna v písečné půdě. Další metodou je šíření přes listy, které jsou prostě odříznuty. Rozhraní je nutno nechat dva až tři dny vysušit a dát do půdy, kde se pak kořeny zapustí. Článek Jak správně pečovat o sukulenty se nejdříve objevil na Degcz.
Jízda na kolečkových bruslích představuje vynikající sportovní aktivitu pro všechny generace. V čem tkví její výhody, jak vybrat ty nejlepší kolečkové brusle a jak o ně správně pečovat?
projít na článekPro mladé dívky a ženy do 30 let nabízíme Kurz líčení a péče o pleť v délce 90 min., kde se naučíte jak pečovat o svojí pleť, techniky líčení, nové trendy líčení 2016, vhodné techniky stínování pro tvar Vašeho obličeje, poradíme Vám, jak správně pečovat
Po zakoupení nábytku je také důležité zamyslet se nad způsoby údržby zahradního nábytku, a proto Vám přinášíme pár tipů, díky kterým Vám bude zahradní nábytek dobře sloužit po dlouhá léta.
projít na článekO vlasový systém je nutné správně pečovat. Jak na to se dozvíte v tomto videu. Kompletní nabídku produktů nejdete na našem e-shopu. The post Péče o vlasový systém appeared first on Hair Therapy.
Zálivka: 1x týdně orosit hlínu, zbylou vodu odlijeme Kaktusy a sukulenty nemají rádi tmu a zimu. Proto je umístěte na světlé a teplé místo. Nezapomeňte na kvalitní substrát s přídavkem písku. A také na dostatečně velký květináč. Lopatkovec Zálivka: 2x