Za poměrně šikovnou a praktickou pomůcku lze označit aplikaci pro operační systém Android s názvem Wifi Heatmap. Snadno s ní zjistíte pokrytí Wi-Fi signálem ve vašem domě, v bytě, a dokonce i na zahradě, nebo v jejím bezprostředním okolí. Jak tento program pracuje? Vyhodnocení síly signálu Wi-Fi probíhá na základě práce s mapovým podkladem od společnosti Google. Jednoduše si váš dům nebo byt vyhledáte na mapě, podklad je v tomto případě letecká fotografie, a prstem označíte místa, která vás zajímají. Program pak bude vyhodnocovat vámi označenou oblast a sílu signálu poznáte podle barevného odstupňování. Mapování signálu uvnitř domu i v jeho okolí Ovládání programu je velmi intuitivní a snadné, nejprve musíte povolit vyhledávání vaší aktuální polohy, kde se právě nacházíte. Budete tím mít zároveň usnadněnu práci s hledáním vašeho domu na mapě. Pak si můžete objekt maximálně přiblížit, natočit, případně oříznout. Nakonec budete prstem kreslit po fotografii domu a program vždy po odklepnutí vyhodnotí sílu Wi-Fi. Síla signálu je dána barevnou stupnicí, nejslabší signál je modrý a podle barevného spektra následují další barvy k větší intenzitě signálu, tedy postupně od zelené, přes žlutou, oranžovou až k červené. Mapa pokrytí signálem často odhalí slabá místa, která mohou způsobit buď nosné zdi nebo příčky, nebo nějaký skrytý bezdrátový vysílač v blízkém okolí. Měření signálu spočívá v lokalizaci místa uvnitř domu, kde nelze využít GPS lokátor, bohužel není program dostupný v českém jazyce a pracuje pouze na OS Android od verze 5.0. Je ovšem zdarma a bez reklam. Může vás také zajímat, zda nedochází k problémům s interakcí vašeho Wi-Fi routeru s jinou sítí, k tomu slouží program Wifi Analyzer, který je rovněž dostupný v Google Play. A jestliže byste rádi znali seznam všech dostupných zařízení, která využívají vaši Wi-Fi síť, zjistíte to aplikací IP Tools. Článek Jak zjistit sílu signálu vašeho Wi-Fi routeru? se nejdříve objevil na Pi4.
CNC obráběcí stroje používající pro ustavení nástroje, obrobku nebo inspekci sondy Renishaw, vyžadují jednotku interface pro převod signálů sondy do formátu přijatelného pro CNC řídicí systém. Interface MI 8 se používá pro systémy sond s kabelovým přenose
projít na článekObrobková sonda s optickým přenosem signálu. Vhodná pro měření součástí na středních až velkých obráběcích a frézovacích centrech.
projít na článekSice můžete nám namítnout, že služby poskytující mobilní operátoři v podobě signálu, na rozdíl od připojení k Wi-Fi modemu prostorově omezen, a tudíž to je vhodnější alternativa než dokupování modemu s omezeným dosahem signálu. Svým způsobem máte pravdu.
OLP40 je nejmenší obrobková sonda Renishaw s optickým přenosem signálu určená pro soustruhy a soustružnická centra. Sonda OLP40 může používat starší nebo modulované systémy přenosu optického signálu Renishaw – bez kompromisů ohledně metrologického výkonu.
projít na článekSpustili jsme nový web www.gsmpokryti.cz zaměřený na GSM pokrytí v pásmech 2G (GSM), 3G (UMTS) a LTE (vysokorychlostní internet, 4G neboli turbointernet). Na stránkách se dozvíte více o problémech s nedostatečným signálem mobilních operátorů v budovách a
projít na článek