Korfbal klub Brno je ve finále České korfbalové extraligy

V nedělním vypjatém semifinálovém utkání České korfbalové extraligy porazil Korfbal klub Brno tým SK RG Prostějov 24:18 (12:11). Zajistil si tak místo ve finále nejvyšší české soutěže. To se odehraje v brněnské hale Vodova v sobotu 29. dubna, kdy změří síly s vítězným týmem základní části Českými Budějovicemi. Zaplněná brněnská sportovní hala v Maloměřicích byla v neděli 16. dubna svědkem strhujícího souboje mezi celky KK Brno a SK RG Prostějov. Oba týmy svedly vyrovnaný souboj, do kterého vstoupilo výrazně lépe hanácké družstvo. To již po pár minutách vedlo 0:3. Až poté přišlo první úspěšné skórování Brna. Většinu prvního poločasu si udržoval vedení prostějovský celek, kdy teprve 7 minut před koncem první půle zvládlo KK Brno vyrovnat a následně se ujalo vedení. Do šaten se týmy rozešly za stavu 12:11. Druhý poločas začal mnoha nepřesnostmi na obou stranách, kdy až po třech minutách zvládl prostějovský tým vyrovnat na 12:12. Obě družstva se následně přetahovala o vedení. Diváci pak viděli poslední vyrovnání na stav 16:16. Výrazně lepší koncovku zápasu pak předvedlo Brno, kdy skóroval hned osmkrát, naopak obdrželo koše pouze 2. Nakonec tedy tým KK Brno porazil SK RG Prostějov 24:18. Na prostějovský tým tak zbyly pouze bronzové medaile ze soutěžního ročníku 2022/2023. Naopak brněnský tým čeká účast na STEEL MONT UNI Finále korfbalu 2023, kdy se o titul Mistra České republiky utkají s celkem KCC Sokol České Budějovice. Střelci: KK Brno: Bušík 6, Skála 5, Zieglerová 5, Sahatciu 3, Čarvašová 1, Holík 1, Jemelíková 1, Skálová 1, Ziegler 1, Herbstová, Krajč, Lorenz. SK RG Prostějov: Galíček 4, Faltýnková 3, Šnajdr 3, Kubů 3, Tichý 2, Valenta 2, Zikmundová 1, Buriánek, Křížková, Lešanská, Lorencová. STEEL MONT UNI Finále korfbalu 2023 se bude konat v sobotu 29. dubna v brněnské hale Vodova. K vidění bude hned trojice zápasů. Nejprve v 10:00 ve finále České dorostenecké korfbalové ligy vyzve domácí Brno vítěze semifinále Znojmo nebo Prostějov. Následně ve 12:00 ve finále 1. České korfbalové ligy změří síly “B” týmy Znojma a Prostějova. A celý den završí velké finále České korfbalové extraligy právě mezi Brnem a Českými Budějovicemi. The post Korfbal klub Brno je ve finále České korfbalové extraligy appeared first on Korfbal Klub Brno.

STEEL MONT UNI Finále korfbalu 2023

Svátek českého korfbalu se vrací do Brna. Hned o třech korfbalových titulech se rozhodne v sobotu 29. dubna 2023 v brněnské hale Vodova. Těšte se na strhující podívanou, zajímavý doprovodný program a hlavně dva brněnské týmy v akci. Dorostenci budou obhaj

Všechno nebo nic, takové bude pro korfbalisty letošní finále

Jedno je jisté - bude to letos nejúspěšnější sezóna pro brněnský korfbal v historii. Po lednovém bronzovém úspěchu na evropském poháru Europa Shield vyhrál tým dospělých základní část nejvyšší korfbalové soutěže a postoupil přímo do jeho finále, které nav

ČESKÁ KORFBALOVÁ EXTARLIGA má za sebou dvě kola

Ve znamení velkých bitev. Nedělní druhé kolo korfbalové extraligy nabídlo dva dramatické duely, do kterých se směle zapojil i nováček z Náchoda. Ten sice ve svém historicky prvním extraligovém utkání nakonec nestačil na obhájce titulu z Českých Budějovic,

Startuje Česká korfbalová liga

Dnes, v sobotu 2.listopadu byl prvním kolem zahájen další ročník nejvyšší české korfbalové soutěže – České korfbalové extraligy. Po několika letech, kdy nejvyšší soutěž hrála pouze čtyři družstva, bude aktuální ročník mít pět účastníků, když ke stabilní č

Brno doma získalo třetí korfbalový titul v historii

Brněnští korfbalisté ve finále proti Českým Budějovicím od začátku diktovali tempo hry a nebylo pochyb, kdo je na hřišti pánem. Po výhře 22:15 slaví Korfbal klub třetí titul v historii oddílu. „Beru to jako náplast za loňskou sezonu. Letos jsme od začátku