Macík v maratonské etapě zabojoval a vyplatilo se.

Do sedmé etapy Rallye Dakar závodníci týmu Big Shock Racing vyjeli po dni volna vyspalí, odpočatí a vymydlení. A to se odrazilo i na jejich výkonech. Pilot žluté liazky Martin Macík, za navigace Františka Tomáška a se servisní podporou Michala Mrkvy, dokončil sobotní etapu na skvělém 5. místě a udržel si tak výbornou celkovou čtvrtou pozici. Také Jan Brabec na motorce opět zazářil, dojel pětatřicátý a před spaním si s kolegy stihl dát koncert Pala Habery. V Uyuni, cíli etapy, totiž bylo tentokrát vše jinak. Jezdci byli odděleni od svých týmů a opravy museli během noci řešit svépomocí. Spalo se hromadně, v kasárnách plných chrápajících soupeřů nebo ve stanu, pokud na vás nezbylo místo, případně nejste fanouškem pionýrských táborů. Ale před usnutím bylo v ubikacích pěkně veselo. Zejména v československé motorkářské sekci.

Bojujeme dál, vzkazuje Macík

Posádka týmu MM Technology ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda v sobotní 7. etapě Dakaru dojela do cíle na 7. místě a celkově drží 4. pozici. V čerstvě ohlášené maratonské etapě kamion Čenda větší část trasy letěl svižně a vše se vyv

Zkrácené "maratonské" etapy na Dakaru jsou minulostí

Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva z týmu Big Shock Racing v osmé etapě, druhé maratonské, dojeli do cíle na výborném osmém místě. Po noci, kterou posádka nakonec strávila na starých matracích v obrovském hangáru bývalého vojenského objektu a

Martin Macík uzavřel Dakar skvělým 2. místem v poslední etapě

Posádka závodního kamionu Iveco "Karel" Martina Macíka jr. s Františkem Tomáškem a Davidem Švandou zúročila tvrdou dřinu na trati závodu i v dílnách při přípravě a údržbě techniky skvělým umístěním v TOP10. Přestože v první polovině soutěže nešlo vše zce

Macík po technických problémech uspořádal stíhací jízdu

V neděli se Dakar po dni volna pěkně zostra rozjel do 7. maratonské etapy. Posádce týmu Big Shock! Racing se podařilo uhájit 5. celkové místo poté, co v cíli etapy byla 10. nejrychlejší. A dění na trati dnes bylo napínavé od samého začátku. Už po zhruba 5

Macík a Brabec postupují pořadím vpřed a řádí v písku

Po druhé etapě Rallye Dakar bylo v bivaku týmu Big Shock Racing o čem vyprávět. Pilot kamionu Martin Macík i jezdec na motocyklu Jan Brabec splnili slib a ve druhé etapě oba výrazně vylepšili své pozice. Macík se posunul na celkové 10. místo mezi kamiony,