Martin Macík a Big Shock! Racing vyhráli poslední etapu Dakaru

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ze soukromého sedlčanského týmu Big Shock! Racing vyhráli poslední etapu Dakaru, potřetí si tak připsali etapové vítězství a v celkovém hodnocení vybojovali výborné 4. místo. Martin Macík má zároveň radost, že vyrovnal i nejlepší výsledek svého táty, šéfa týmu, Martina Macíka staršího, který v roce 2010 získal 4. místo na Dakaru v Jižní Americe. Členové týmu Big Shock! Racing po celou dobu závodu podávali výborné vyrovnané výkony a současně předvedli rychlost, která mnohé udivila. Etapu posádka dokázala vyhrát i bez předního skla, jen v lyžařských brýlích. Síla sehraného týmu, schopnost poprat se s nástrahami, které letošní extrémně náročný Dakar nachystal, i energie fanoušků nakonec přinesla zasloužený úspěch. Letošní Dakar potvrdil, že forma týmu Big Shock! Racing stoupá. A další výzvy čekají.

Macík s přehledem vyhrál 9. etapu Dakaru!

Pilot Martin Macík podporovaný navigátorem Františkem Tomáškem a jištěný mechanikem Davidem Švandou vybojoval v 9. etapě Dakaru vítězství a v celkovém hodnocení drží 5. pozici. Týmový kamion Karel přes noc prošel důkladným servisem, který mu zajistil perf

Dakar 2019: Macík bez tlumičů, Brabec bez nehod

Rozcvičování už bylo dost, v druhé etapě Dakaru 2019 Martin Macík i Jan Brabec z týmu Big Shock Racing začali závodit. Trať dlouhou 342 km posádka žluté liazky ve složení Martin Macík, František Tomášek a Jakub Kalanka dokázala zvládnout na skvělém 6. mís

Macík po 2. etapě stále v TOP5

Tým Big Shock! Racing vybojoval ve 2. náročné etapě Dakaru výborné 5. místo a celkově si drží 4. pozici. Ani tentokrát nebyla o zážitky nouze. Posádka žlutého kamionu ve složení Macík, Tomášek a Švanda ujela 457 závodních kilometrů ve vibrujícím kamionu.

Martin Macík se těšil na duny, po pátku je celkově 5.

Pátá etapa Dakaru přinesla posádce žlutého kamionu týmu Big Shock Racing 9. etapové a 5. celkové místo. Závodníci potlučení z předchozích kamenitých etap už nedočkavě vyhlíželi vysněný písek, který pořadatelé v aktuální etapě slibovali. A dočkali se. Při

Martin Macík je připraven na maratonskou etapu

Posádka Big Shock Racing má za sebou den volna v bolívijské metropoli La Paz. Závodní speciál „Franta“ prošel kompletní revizí a pilot Martin Macík se s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Michalem Mrkvou připravoval na nadcházející tzv. maratóns