Mirek Zapletal vybojoval sedmé místo na Baja Aragon 2014

Španělské město Teruel nás přivítalo dusnou atmosférou. Čtyřicetistupňové vedro trápilo všechny účastníky až do pátečního večerního prologu. Ten byl odstartován po 19 hodině. Na trať dlouhou 6,5 kilometru vyrazilo téměř padesát vozů. Sešla se zde světová špička cross countryových závodů. Mirek Zapletal s Bartkem Bobou vyrazili na trať s číslem šest. Trasa prologu vedla v nádherné krajině, v blízkosti skalnaté trhliny nad Teruelem. Před startem se zvedl velký vítr a obloha se rychle zatahovala. Když tratí projížděl Vladimir Vasilyev přišla bouřka. Po průjezdu Mirka Zapletala začalo pršet a potom nás nebe zasypalo hromadou krup. Původně prašná trať se rychle změnila v rozbahněnou bažinu a zbývající jezdce pěkně potrápila. Naše posádka se umístila na čtrnáctém místě. Sobotní ráno bylo příjemně chladné. Jezdce čekaly dvě rychlostní zkoušky dlouhé 116 a 217 kilometrů. Trať vedla po prašných cestách, měla hodně rovných rychlých pasáží, které se střídaly s průjezdy koryty řek. Naše posádka zvládla záludnosti trati bez velkých problémů, došlo k poškození předního ramena a manžety na poloose. Tyto součásti byly v servisním čase vyměněny a vůz může v pořádku vyrazit do nedělní části závodu. Mirek Zapletal a Bartek Boba jsou po sobotní části závodu na 9. místě.

Italian Baja 2014

Italské město Pordenone hostilo ve dnech14. až 16. března Světový pohár v rally Cross Country - Italian Baja 2014. Závodníci na morokách, čtyřkolách a automobilech předvedli od pátku do neděle skvělou podívanou na březích řek Meduna, Cosa a Tagliamento.

Martin Prokop osmý na Baja Spain Aragon 2017

Martin Prokop se spolujezdcem Janem Tománkem obsadili v silné konkurenci na Baja Spain Aragon 2017 osmé místo v kategorii automobilů. Další soutěží Martina Prokopa bude Hungarian Baja, která se jede opět v rámci MS v Cross Country, a uskuteční se v termín

Martin Macík si na španělské Baja Aragon doletěl pro bronz

Martin Macík v kamionu Liaz skončil na Baja Aragon třetí, hned za Vila Rocou a De Rooyem. A to navzdory lupičům, kteří tým připravili o část vybavení, i faktu, že většinu sobotních etap odjela posádka bez brzd.

Macík veze stříbro z Baja Aragon

Tým Big Shock Racing o víkendu úspěšně zdolal závod Světového poháru cross country Baja Aragon. Posádka kamionu Liaz s pilotem Martinem Macíkem, který po nedávné operaci kolene ještě nestačil odložit berle, navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Mic

Macík veze zlato z dobrodružné Baja Aragon

Česká posádka dakarského týmu Big Shock Racing v kamionu Liaz vyhrála Baja Aragon, závod světového poháru cross country. „Ruce jako vánočka, uražená bočnice, defekt, několikrát mimo trať, ale nakonec nejrychlejší,“ hlásí výsledky dramatického závodu Marti