Mistrovství Evropy 2021 - GIJON / SPA

Mistrovství Evropy pro kategorie žáci, junioři, dospělí a masters se v letošním roce konalo ve Španělském Gijónu ve dnech 18.-19.9. 2021. Na pořadu byl slalom, soutěž družstev a obří slalom. Za Českou republiku se zúčastnilo celkem 7 závodníků. V kategorii žáci to byli Elena Drápalová (Ski Soláň), Katrin Kudělásková (Bruslárna.cz) a Tomáš Matoušek (LK Jirkov). Pro děvčata to byla jejich první účast na ME. V juniorské kategorii nastoupila Martina Žáková (LK Jirkov), v dospělých pak Tomáš Mračna (Bruslárna.cz) a Vojtěch Bambušek (Ski Soláň). I pro Vojtu to byl první start na Mistrovství Evropy. V kategorii masters reprezentoval Tomáš Procházka (LK Jirkov). Do Gijónu byly závody přesunuty z tradičního Villablina a tak se jelo na úplně nové trati. Přestože předpověď nebyla úplně příznivá, hrozil déšť, nakonec se všechny závody odjeli za pěkného slunečného počasí. V sobotu se dopoledne nejdřív konal závod ve slalomu, kde 1. místo a titul Mistra Evropy vybojoval Tomáš Procházka. V ostatních kategoriích se nejlépe umístila Katrin Kudělásková, která skončila na pódiovém 6. místě a pěkné umístění získala i Elena Drápalová, která z 34 startujících skončila devátá. Tomáš Matoušek nedojel první kolo. Ani ti starší se nenechali zahanbit. Marina Žáková skončila na krásném 11. místě, Vojta Bambušek 14. a Tomáš Mračna 16. Odpoledne se jela týmová soutěž. Při neúčasti české špičky, dostali šanci ti mladší. A tak do bojů byli vysláni Martina Žáková, Elena Drápalová, Vojta Bambušek a Tomáš Mračna. Pro všechny to byla premiéra. V rámci sbírání zkušeností skončili sedmí. V neděli se konal závod v obřím slalomu. I tentokrát se všichni pustili do svých jízd s co největším nasazením. Opět nejlepší výkon podal Tomáš Procházka, kdy ve své kategorii nenašel přemožitele a získal druhý titul Mistra Evropy. V nabité kategorii žáků z toho bylo 8. místo pro Elenu Drápalovou, 9. pro Katrin Kuděláskovou a 10. pro Tomáše Matouška. Ani mužích naši neudělali ostudu, do elitní dvacítky se probojoval Vojta Bambušek (15.) a Tomáš Mračna (16.) Všichni získali nejen pěkná umístění, ale především cenné zkušenosti, které jak doufáme, uplatní v příští sezóně. Všem gratulujeme.

Mistrovství Evropy 2021 přesunuto

Mistrovství Evropy ve Španělském Villablinu bylo zrušeno. Nový termín závodů je 18. a 19. 9. 2021 Závody se budou konat v Oviedu Španělsko. Na programu je obří slalom, slalom a týmová soutěž. Světový pohár byl v Oviedu zrušen.

Boras 2019 Mistrovství Evropy do 19 let

Tréninkové svěřenkyně jednoho z jednatelů firmy LINHART pana Tomáše Linharta splnily na trati 400 m překážek nominační limit českého atletického svazu na MISTROVSTVÍ EVROPY do 19 let. Českou republiku tak na trati 400 m překážek reprezentovaly na evropské

Tallinn 2021 Mistrovství Evropy do 22 let

Vnučka a tréniková svěřenkyně jednatele Tomáše Linharta, BÁRA VESELÁ je evropskou šampionkou do 23 let a národní rekordmankou se štafetou na 4x400 metrů. Kromě zlaté tečky za šampionátem se české čtvrtkařky mohly radovat i z nového českého národního rekor

MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE A JUNIORŮ 2022

Ve dnech 12.-14.8.2021 se za letního počasí konalo v Konstantinových lázních MISTROVSTVÍ ČR MLÁDEŽE A JUNIORŮ 2021 + OTEVŘENÝ ZÁVOD IGP-V A ZVV1. Qvara Mi-Ji spolu s Terezkou Kolářovou startovali na tomto závodě v kategorii ZVV 1. Stopa 96 bodů (rozhodč

Jan Páleníček - fullbody trénink

Co se Honzovi líbilo, ale také nelíbilo na nedávném mistrovství Evropy? Jak hodnotí letošní sezónu a co plánuje dál?