Otok je nahromadění tekutiny nacházející se mimo cévy v mezibuněčném prostoru. Nadměrné filtraci tekutiny do okolí cév zabraňuje stěna cév, hydrostatický a osmotický tlak. Oteklá tvář je obvyklá u větších zánětů dutiny ústní nebo při růstu zubů. Otok pak často zasahuje až k víčkům. V menší míře se může objevit při zubním kazu. Také po vytržení zubu se objevuje otok, který způsobuje bolestivost už při samotném otevírání úst.
Co pomáhá na otok tváře od zubů? Pouze lékař a správná zubní hygiena. Pokud si chcete zahrát na tvrďáky a bolest přelstít, což se vám nakonec asi nepodaří, můžete si vybrat z níže uvedených rad a tipů, jak s tímto problémem zdánlivě zatočit.
projít na článekOtok vnitřní strany tváře je poměrně běžný a může být způsoben několika faktory, například bakteriemi, které se dostaly do malých lézí a vyvolávají infekci. Tento stav může být velmi nepříjemný a často ovlivňuje chuť k jídlu.
projít na článekKdyž rodiče uvidí své dítě s červeným otokem na obličeji, mohou podlehnout panice. Nejprve je vždy nutné zjistit příčiny tohoto stavu, a to nejlépe návštěvou lékaře. Otok obličeje může nebo nemusí být bolestivý, může svědit a být teplý na dotek. V některý
projít na článekOtok rtů je příznakem alergické reakce, a to zejména reakce anafylaktické, která může být způsobena otravou jídlem. Jakákoli reakce způsobující otok v okolí úst nebo dýchacích cest je vážná. V tomto případě je důležité vyhledání lékařské pomoci. V některý
projít na článekJablečný ocet se obvykle používá při přípravě studené kuchyně, nejčastěji jako vynikající ingredience nízkokalorické zálivky. Ale má i jiné využití, neboť pomáhá při léčbě hemoroidů, příznivě působí na sluncem spálenou kůži a především dokáže snížit otok.
projít na článek