Turnaj PHC 2023 - závěrečné hodnocení

S družstvem mladších žaček jsme se premiérově zúčastnili velkého mezinárodního turnaje v Praze pod názvem PHC 2023. Jen v naší kategorii bylo 76 týmů z mnoha zemí, celkově ve všech kategoriích pak 225 týmů. Ubytování jsme zvolili v hotelu Prokopka v centru Prahy a za mě to byla určitě dobrá volba. Dopravu jsme nakonec zvolili auty, protože jsme stejně jedno auto v Praze chtěli, aby byly jak vozit věci do haly a zpět. Navíc jsme díky tomu mohli odvézt i věci týmu starších žaček, který cestoval autobusem. Vyráželi jsme ve čtvrtek v 14:00, cesta do Prahy byla bez větších problémů a po 16 hodině jsme dorazili na hotel. Děti se ubytovaly a my jsme jeli na akreditaci. Vyzvedli jsme účastnické karty a předali je starším žačkám i s jejich věcmi a jeli se konečně taky ubytovat. Na hotel jsme se dostali až někdy po 20 hodině a tím skončil první hektický den v Praze. Další den nás čekaly první dva zápasy ve skupině WD10. Protože začátek prvního zápasu byl až v 15:50, vydali jsme se na procházku Prahou. Prošli jsme Václavák, zkouknuli orloj, pojedli a šli do haly. Jako první nám byl nalosován německý tým HC Rὄdertal. S obavou jsme vstupovali do zápasu, protože jsme netušili, co můžeme očekávat. Poločas tak skončil 5:2 pro nás. Zjistili jsme, že se není čeho bát, holky se rozjely a přineslo to naši první výhru 17:11. Holky vítězství náležitě oslavily a šly načerpat síly na další zápas. Čas do druhého zápasu jsme využili na podporu týmu starších žaček v jejich hale. Další náš zápas měl začít v 19:20, ale díky časovému skluzu začal až po 20 hodině. Soupeřem nám byl slovenský tým Slávia Sereď. Tady už jsme věděli, co nás čeká, protože jsme měli možnost je sledovat v předchozím zápase. Soupeřky byly rychlé, ale první poločas (8:14) jsme zvládali odpovídat na vstřelené branky. V druhém poločase nám začaly ubývat síly a zápas tak skončil i přes podporu týmu straších žaček a rodičů v hledišti naší prohrou 12:24. Přesunuli jsme se na velmi pozdní večeři a šli spát. Třetí den nás čekaly tři zápasy. Dalším naším soupeřem byl tým Házená Kynžvart. Tady jsme očekávali vyrovnaný zápas, ale soupeřky nás rychle usměrnily a po poločase 2:10 nás porazily 7:21. I přes vysokou prohru nebyla naše hra špatná. V obraně zvládáme soupeřům střelbu komplikovat, problém je následné vstřelení branky a technické chyby, které vedou k rychlým gólům do naší sítě. Dalším soupeřem nám byl rumunský celek CSM Ploiesti (pozdější vítěz kategorie mladších žaček). Tento tým jsme také měli možnost okouknout, a proto jsme zvolili jasnou taktiku. Házená v provedení rumunského celku byla velmi tvrdá, místy možná až brutální. Rozhodčí na naší hale si s tímto bohužel neporadili a mnoho soupeřek utrpělo nespočet úrazů. Proto jsme se rozhodli od začátku nasadit naše mladší hráčky a klíčové hráčky pošetřit na další zápas. Tato taktika nám zřejmě vyšla, trenér soupeře brzy pochopil a nasadil také mladší holky. Díky tomu jsme zápas přežili bez větší újmy a po poločase 3:18 jsme prohráli 6:30. Posledním soupeřem nám byl celek Sokol Klimkovice, který pro nás měl být snadným cílem. Soupeř na nás nastoupil od začátku s osobní obranou ve snaze nám snadnou výhru zkomplikovat. Naštěstí jsme zvyklí z ligy na tento druh obrany a tak jsme brzy vedli 6:1. Pak se ovšem situace začala měnit a holky propadly panice. Postupně nás soupeř dotahoval a my začaly ztrácet míče a trefovat tyčky až do stavu, kdy jsme pár vteřin před koncem prohrávali 13:14. V podstatě se závěrečným signálem vyrovnala Vanesa na konečných 14:14. Kolik to bylo v poločase, nikdo neví, takové zmatky jako předvedli u stolku dlouho nepamatuji. Kdo to sledoval on-line, musel být překvapen, jak se výsledky přelévaly a měnily dlouho po skončení zápasu. To ovšem nic nemění na tom, že z naší strany to byl v druhé půlce velmi špatný výkon a málem prohrát takto dobře rozjetý zápas je trestuhodné a s ohledem na pokročilý věk trenérů i nebezpečné, páč to fakt bylo na infarkt. Díky jednomu vítězství a jedné remíze jsme měli 3 body a 4. místo v naší skupině. Absolvovali jsme další pozdní večeři a šli spát. V neděli nás čekaly zápasy play-off v skupině B. Tady to bylo už jednoduché, buď vyhrajeme, nebo končíme. Prvním soupeřem nám byl švédský tým IK Sävehof V. Tohoto soupeře jsme také neznali, ale podle výsledků s týmem Bohunic jsme očekávali slušný výsledek. Začátek zápasu nám moc nevyšel a soupeřky nám lehce odskočily. Holkám se poté podařilo skóre srovnat a do poločasu 7:9 jsme se dokázali držet. V druhé půlce nám bohužel došly síly a třídenní maraton si vybral svou daň. Prohráváme 19:14 a končíme v turnaji před branami osmifinále skupiny B. Celkově jsme s výkonem holek byli spokojeni, až na nepovedený zápas s Klimkovicemi. Odjížděli jsme na turnaj utužit tým a zkusit si zahrát s nějakým zahraničním týmem. Podařilo se nám obojí, holky si tento turnaj užily i mimo zápasy a většinu času se z hloučku 14 holek ozýval smích, zahráli jsme si s někým mimo soutěže ČSH a šlo nám to. Bylo dobré sledovat, jak se kdo zvládal vypořádat s enormním tlakem na psychiku a fyzické vypětí v náročném turnaji. Odnesli jsme si spoustu poznatků, které budeme dál využívat v tréninku. Děkujeme všem rodičům za podporu z hlediště, mojí ženě za výrobu perníčků pro soupeře, mým dětem za pomoc na turnaji (Denča u nás a Adam u starších žaček) a všem co nám pomohli s přepravou dětí a zavazadel do Prahy. Trenér Jiří Dolina

Turnaj generací 2023

Turnaj generací se uskuteční v pondělí 1. května 2023 od 10 hod. v areálu Dělnického domu. Sraz účastníků na místě. Článek Turnaj generací 2023 se nejdříve objevil na SK Házená Polanka nad Odrou z.s..

Tenisový turnaj čtyřher 2020

Sobotní vydařený tenisový turnaj čtyřher za účasti 11 týmů. 1 místo: Pavel Persona, Dušan Švestka 2 místo: Robert Vala, Václav Tauš 3 místo: Petr Libra, Jan Richtr The post Tenisový turnaj čtyřher 2020 appeared first on Nivnická riviéra.

Program Nivnické riviéry 2021

Prázdninový program Nivnické riviéry 2021 Každoročně pořádáme prázdninové akce. I letos se uskuteční nejrůznější sportovní turnaje a kulturní akce. 24. 07. Nohejbalový turnaj 07. 08. Tenisový turnaj čtyřher, zábava se skupinou Mejdan 14. 08. Beachvolej

Beachvolejbalový turnaj 2020

Vítězové dnešního beachvolejbalového turnaje: 1 místo: Libra, Macová 2 místo: Kolář, Bendová 3 místo: Matějíček, Soukeníková The post Beachvolejbalový turnaj 2020 appeared first on Nivnická riviéra.

Pololetní turnaj přinesl druhé místo

Sokol Měnín organizoval dnes, tj. 5.2.2023 pololetní přípravný turnaj házené starších žaček, ročníků 2008 a mladších. Kvalitně obsazeného turnaje se účastnily týmy ze 3 krajů České republiky. Na turnaj přijely týmy SK Kuřimi, SK Polička, SHK Kunovice, TJ