VÍTĚZI LETOŠNÍHO ROČNÍKU SOUTĚŽE VESELÁ MATHILDA BYLI VLASTNĚ VŠICHNI ZÁVODNÍCI

12. června 2023 V sobotu proběhl již 5. ročník orientační soutěže pro majitele vodicích psů a jejich chlupaté pomocníky „Veselá Mathilda“. Základní tábor jsme založili v restauraci Pod kaštany U Balbinů, kde si mj. mohli hosté zakoupit výrobky našeho Mathelieru a kde byl i start závodu. Závodníci se za pomoci našich dobrovolnic naučili itinerář a poté startovali v cca 30 minutových intervalech. Na trase museli závodníci se svými psy plnit nejrůznější úkoly, zvládnout orientaci, vyhledat přechod, označit a vyjít schody, projít překážkovou dráhou, rozeznat nejrůznější předměty, hafani pak poslušnost. Soutěž zvládli veškeří závodníci a tak se dá říci, že vítězi byli vlastně všichni zúčastnění. Přesto měl závod i své skutečné vítěze tzv. „na bedně“. A tak tedy moc gratulujeme – 1. místo Pavla Flámová a její fenka Katty, 2. místo Slávek Schweiner a jeho Laco a 3. místo Tomáš Kadlec a jeho pes Uno. Zároveň patří náš velký dík sponzorům akce, dobrovolnicím a dobrovolníkům, kteří pomáhali s organizací, Tyfloservilu o.p.s. jenž připravil některé úkoly na trase a zcela jistě našim cvičitelkám, které celý průběh soutěže vymyslely a koneckonců všechny zúčastněné vodicí psy vycvičily. Už se těšíme na další ročník. Medailisté 2023 (zleva) Slávek Schweiner a Laco 2. místo, Pavla Flámová a Katty 1. místo, Tomáš Kadlec a Uno 3. místo

MATHILDA NOSTITZOVÁ OCENĚNA IN MEMORIAM

27. června 2023 První letní den přinesl nejenom slunce a čas odpočinku a cestování, ale pro Nadační fond Mathilda i milé překvapení. Naše patronka paní Mathilda Nostitzová byla in memoriam oceněna Fórem dárců a tak ředitel fondu pan Luboš Krapka spolu s v

Kávovar putuje na Severní Moravu

Hlavní cenou letošního Kávafestu, který se konal 15. října 2022 v prostorách Kongresového centra Zlín, byl automatický kávovar Nivona, o který mohli hrát všichni návštěvníci akce, kteří se zapojili do soutěže O nejlepší kávový stánek. V letošním roce se

The Most Challenge vstupuje do čtvrtého ročníku

Oblíbená soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu vstupuje do 4. ročníku. Boj o dosažení letošního nejlepšího času na jedno kolo odstartuje v neděli 25. března, soutěž bude součástí zahájení nové sezony p

Úžasný úspěch našeho studenta Honzy Schulmeistera

Úžasný úspěch našeho studenta Honzy Schulmeistera! Honza získal 3. cenu ve 3. ročníku prestižní Cliburnovy mezinárodní juniorské klavírní soutěže a festivalu pro klavíristy do 17 let, která se konala 8.–17. června 2023 v texaském Dallasu. Do letošního sou