Wolfgang Kaufmann stále vítězí ipoletech

Na 4,3 km dlouhém okruhu Circuit Park Zandvoort si šampionát FIA Historic Formule 2 vybral pro svůj další závod atraktivní místo přímo na nizozemském pobřeží Severního moře. Stále pod dojmem dvou pódiových umístění z Hockenheimu byl cíl pro Wolfganga Kaufmanna jasný: proti silné konkurenci by chtěl opět dosáhnout místa na stupních vítězů! Kaufmann proto v kvalifikaci riskoval a nové dobré slicky si schoval na dva sprinterské závody. Znám Zandvoort velmi dobře, řekl Kaufmann. Takže jsem byl schopen odhadnout riziko s použitými pneumatikami z Hockenheimu. Navzdory starým gumám BMW 782 zajel čtvrtý nejrychlejší čas ve startovním poli Formule 2, což znamenalo místo ve druhé řadě startovního roštu. Wolfgang Kaufmann March, foto týmu Ale v prvním závodě o víkendu byla trpělivost pilotů podrobena zkoušce. Nehoda dvou závodníků po přepnutí semaforu na zelenou okamžitě přerušila závodní akci. Přestože byla vyvěšena červená vlajka, nedošlo k pravidelnému restartu, místo toho bylo pole posláno zpět na silnici za safety carem. Zásadní detail, jak bude ukázáno později. Když byla cesta konečně volná, Wolfgang Kaufmann se dokázal rychle posunout na druhé místo a ve zbývajících kolech ji úspěšně obhájit. Mise vítězného pódia se zdála být splněna a Kaufmann se dostal na stupně vítězů. K výsledku po závodě však byla přidána časová penalizace 10 sekund za chybný start, což znamenalo, že Kaufmann byl hodnocen jako pátý. Při vracení do výchozí pozice vůz lehce trhl spojkou dopředu, vysvětluje Kaufmann penalizaci. A protože závod nebyl zcela restartován, bylo přidání 10 sekund pro start považováno za oprávněné. Wolfgang Kaufmann ve FIA Formel 2 vítězí Start se tentokrát obešel bez přímého přerušení a „Piranha“ se konečně mohla ukázat. Z pozice 5 se během několika kol dostal na druhou pozici. A úspěšná byla i honba za lídrem, protože rozestup se kolo od kola zmenšoval. V polovině závodu ale duel rozhodla technika. Najednou zpomalil a já mohl předjet, řekl Kaufmann, jehož March 782 běžel jako hodinky. Nedělní vítězství bylo konečně jisté a předání trofeje na hlavním pódiu po té jisté. Podium FIA Historic F2, foto týmu Tribuny v Zandvoortu byly opět nabité, takže kulisa byla neuvěřitelně motivující!, shrnul Wolfgang Kaufmann. Navíc náročný okruh v Zandvoortu je pro nás řidiče vždy příjemný. Sezóna 2023 FIA Historic Formule 2 byla zatím mimořádně úspěšná s jedním vítězstvím a dvěma umístěními na stupních vítězů ve čtyřech závodech. Další závody má na programu Nürburgring s Oldtimer GP a Dijon. Pouhý týden po svém úspěšném vystoupení v historické formuli 2 se Wolfgang Kaufmann příští víkend vrátí na start v Zandvoortu. Na druhém podniku Prototype Cup Germany jezdí Piranha s prototypem Ligier LMP3 španělského týmu AF2 Motorsport společně s Američanem Robertem Doylem, kam se poprvé přihlásili. Stránka Wolfganga Kaufmanna Historic F2 Series by FIA Roman Staněk ve FIA F2 Charouz Racing změny v týmu TZ Wolfgang Kaufmann Racing, foto týmu The post Wolfgang Kaufmann stále vítězí i po letech first appeared on iRacingNews.