Z prachu vyšli vítězně RP Interier a KB System

Dvacátý ročník nejtěžšího offroadového závodu aut ve střední Evropě o víkendu 17. a 18. června vyhrál RP Interier se speciálem do litru. Na pět a půl kilometrů dlouhé trati 24hodinovky v Dobřanech najel 162 kol, čili 891 km. Nejrychlejším vozem mimo buginy byl Speciál K-2 Audi týmu KB System offroad, čtvrtý absolutně. Se 131 zápisy časomírou již posedmé vyhrál 24hodinový závod ve své kategorii. O 16 kol méně si zapsal vítěz speciálů do litru Autocentrum Luňák. A letošní nováček Taurus si dojel pro nejcennější trofej v amatérské třídě.

Z prachu vzešli vítězně Bezděk, Miřejovský a RP interier

Čtvrtý závod OffROAD Maratonu se jel uplynulý víkend na důlní haldě v obci Vřesová. Na trati dlouhé přes čtyři kilometry si závodníci užili lehčí i náročnější sjezdy a výjezdy, rychlé úseky i překážky v podobě hrbů. Protože očekávaný déšť nepřišel, největ

Z prachu vzešli vítězně Galia, Miřejovský a KB System team

Druhý závod seriálu OffROAD Maraton se jel uplynulou sobotu v Šiklově mlýnu. Téměř pětikilometrová trať ve westernovém městečku prošla za rok proměnou, ale stejně jako loni nabídla rychlé úseky, krásné skoky i náročnější technické pasáže. Po tunách bláta

Mokřady v oblacích prachu tvrdě prověřily offroaďáky

Nezvykle suchý jarní závod zažili motorkáři, čtyřkolkáři a autaři na Pístovských mokřadech u Jihlavy. Oproti loňsku se sice povedlo natáhnout delší trať a zařadit žádanou rovinku, ale vyprahlý povrch všechny přítomné potrápil tunami prachu. Z nich nakonec

Offroaďáci v mokřadech bojovali v oblacích prachu

Offroad maraton se v sobotu 27. dubna přesunul do areálu Pístovské mokřady nedaleko Jihlavy. Konal se zde potřetí ve dvacetileté historii seriálu. A opět podle stejného scénáře. Z vyschlé tratě se zvedala oblaka prachu, ve kterých závodníci mizeli jako v