Zlato a mozoly ze saharské Rally EL Chott

Pilot týmu Big Shock Racing Martin Macík v kamionu Liaz s navigátorem Davidem Pabiškou a za asistence mechanika Michala Mrkvy vyhrál saharskou Rally El Chott. A to napříč všemi kategoriemi. Extrémně náročný pouštní závod byl výbornou přípravou na Dakar 2018. „Jsem rád, že jsme El Chott dali, byl to opravdu těžký a výživný závod. Jelo se 5 etap plus prolog, odřídil jsem přes 1000 závodních kilometrů a z toho přibližně 300 v dunách. A ne ledajakých. Nikdy jsem nezažil tak měkký písek. Franta se v něm zvládl zahrabat na čisté rovině tak, že jsme pak půl hodiny kopali. Takže celá posádka má mozoly od lopat,“ popisuje Martin Macík. K celkovému vítězství v závodě posádce pomohla i bravurně zvládnutá navigace Davida Pabišky, který v tuniském závodě nahradil týmového navigátora Františka Tomáška. Motorkář týmu Jan Brabec s přehledem vyhrál první etapu. Pak se ale dostavily technické problémy a závod se mu nepodařilo dokončit.

Kolomý opět, již po čtvrté, je celkovým vítězem El Chott Rally.

Martin Kolomý opanoval v Tunisku hned šest etap z osmi a stal se již po čtvrté ve své závodní kariéře absolutním vítězem El Chott Rally de Tunisie. Jeho týmový kolega Martin Šoltys splnil primární cíl tuniské mise, když si otestoval komunikaci s novou pos

Kolomý vítězí na El Chott Rally. Šoltys hlásí na Dakar připraven

El Chott Rally: Klid před bouří

Poslední prověrkou před Dakarem je tradičně tuniská El Chott Rally. Mezi účastníky závodu nebudou letos chybět obě posádky týmu Tatra Buggyra Racing. Zatímco trio Kolomý, Tománek, Stross pojede na osvědčeném stroji Tatra 815 Fat Boy, posádka Šoltys, Schov

Rally Bohemia 2015

Mistrovství ČR v rally, ME historických automobilů a Rally Legend to vše je Rally Bohemia. Posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 se stala vítězem 42. ročníku Rally Bohemia. Jan Kopecký a nová Škoda Fabia R

Automobilové rally v roce 2013

V kalendáři "Kam Za Sportem" byly doplněny termíny podniků v automobilových rally pro rok 2013. V letošním roce se v rámci ČR pojede několik seriálů: Mediasport MM ČR v automobilových rally, Pohár ČR v rally a Timeseal M ČR ve sprintrally.