Aleš Loprais na Rally Oil Libya Maroc 2015

Rozbité čelní sklo, prasklá listová pera na zadní nápravě ani problémy s pneumatikami nedokázaly ve třetí etapě zabrzdit posádku kamionu Iveco Aleše Lopraise. Druhé etapové vítězství posunulo českého jezdce na průběžné 2. místo mezi kamiony. "Byla to velmi výživná etapa a měli jsme veliké štěstí, že jsme ji vůbec dojeli a ještě k tomu vyhráli," konstatoval Aleš Loprais.

Aleš se rozloučil s Rally Oil Libya Maroc vítězstvím v 5. etapě

"Etapa začala skvěle. Letěl jsem pouze s jediným předsevzetím a to vyhrát. Po 20 km jsem bohužel trefil větev. Okno na štěstí vydrželo celé, ale dívat se přes četné praskliny bylo místy velmi nepříjemné. Nestáhli jsme sice potřebný čas pro posun v celkové

Aleš Loprais: Chceme vyzkoušet nový stroj a zároveň si to užít

V neděli 5.ledna 2020 odstartuje Aleš Loprais již počtrnácté do Rally Dakar. Přestože má opravdu bohaté zkušenosti v dakarských rally na v Africe a Jižní Americe, míří tentokrát do velkého neznáma. Nejslavnější maratonská rally světa se po jedenácti letec

Aleš Loprais osmý v perné úvodní etapě Rally Dakar

Hned úvodní etapa 41. ročníku Rally Dakar připomněla trojici Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna, Petr Pokora, proč je tato soutěž považována za nejnáročnější na světě. Přestože pondělní speciálka byla relativně krátká, prožila posádka Instaforex Loprais T

Aleš Loprais zvládl drsný vstup do druhé půlky Dakaru

Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna a Petr Pokora zdolali s Tatrou Jamal – Queen 69 v barvách Instaforex Loprais Teamu zatím nejdrsnější úsek Rally Dakar 2019, ale to nejhorší za sebou ještě nejspíš nemají. Na pondělí slibují pořadatelé opravdové dakarské

Aleš Loprais v cíli Dakaru 2022: Děkujeme všem

Aleš Loprais, Jaroslav Valtr ml. a Petr Pokora s Pragou v barvách Instaforex Loprais Praga Teamu dokončili Rally Dakar 2022 na 21. místě v kategorii kamionů. Ze souboje o nejvyšší příčky je vyřadily v závěrečné čtvrtině soutěže technické problémy.Po oprav