Brněnští dorostenci v dramatickém semifinále přetlačili Prostějov a postoupili do finále!

Hráči Brna vstupovali do zápasového dne s vědomím, že před týdnem v Prostějově tamější tým porazili, tudíž je v semifinálové sérii hrané na dvě vítězná utkání dělí už jen jeden krok od finále. V prvním zápase však do zápasu vstoupili trochu nervózně, Prostějovští měli od začátku více šancí a postupně se dostali až do vedení 4:8. To donutilo trenéra Jakuba Mášu k prostřídání, které se rychle projevilo, když jeho svěřenci dokázali ještě do poločasu snížit na 7:8. Ve třetí čtvrtině se družstva přetahovala o každý koš, avšak Prostějov se stále držel v mírném vedení. Do poslední čtvrtiny se vstupovalo za stavu 12:13 v neprospěch domácího týmu, ale bohužel útočící čtveřici hráčů z Brna nešlo vstřelit srovnávací koš, soupeř poté odskočil na 12:14, Brňané už potom stihli pouze snížit na 13:14 a za tohoto výsledku zápas i přes velkou snahu domácích o vyrovnání skončil. Brno : Prostějov 13:14 (7:8) Střelci Brna: Zuzka Herbstová a Lukáš Holík 3, Martin a Áďa Němečkovi 2, Vojta Holík, Sofka Vojnová a Verča Čarvašová všichni 1. Stav série byl tedy vyrovnaný 1:1. Bylo tak jasné, že o postupujícím do finále rozhodne poslední zápas. Trenérské duo domácích Máša-Dvořáková udělalo před zápasem pár změn v sestavě, jež hlavně v úvodu rozhodujícího klání zabraly domácí na soupeře “vlétli” a po první čtvrtině po dobrém výkonu vedli 4:0. Soupeři se navíc již v úvodu zranil nejlepší hráč Valenta, což sice dostalo hráče Brna do mírné výhody, avšak v druhé čtvrtině dokázali hosté vyrovnat stav utkání z 5:0 na 5:5, což bylo následně i poločasové skóre. Ve třetí čtvrtině pokračovala napínavá podívaná, když po jejím konci bylo skóre 8:7 pro domácí. V závěrečné desetiminutovce vrcholil trvalý tlak domácích, kteří byli prakticky celý zápas neustále v mírném vedení. Ke konci si navíc před vynikajícími diváky vybudovali rozhodující náskok, jenž dokázali udržet až do konce a zaslouženě vyhráli. Brno : Prostějov 12:8 (5:5) Střelci Brna: Jirka Kohl a Verča Čarvašová 3, Vojta Holík a Natka Pařilová 2, Lukáš Holík a Sofka Vojnová 1. Žluté karty: Šnévajs (trenér) a Novák oba Prostějov Výsledek tohoto zápasu znamená jediné brněnští dorostenci postoupili do finále, které se koná příští sobotu 7. května od 11:30 ve Sportovní hale ve Znojmě. Chtěl bych Vás jménem celého týmu všechny na toto utkání pozvat, budeme Vás opravdu potřebovat! Autor článku: Vojtěch Holík The post Brněnští dorostenci v dramatickém semifinále přetlačili Prostějov a postoupili do finále! appeared first on Korfbal Klub Brno.

Brněnští Draci postoupili do finále extraligy

Uplynulý týden čekali na Draky poslední čtyři zápasy Nadstavby o titul. Obhájci extraligového titulu je zvládli na sto procent a zajistili si postup do finále soutěže.

AICHI 2015 – Kadeřnice Petra Korelová Koppová a vizážistka Jitka Zadobílková míří do finále!

Už příští měsíc zasedne porota, aby vybrala vítěze 13. ročníku mezinárodní soutěže kadeřnické proměny AICHI 2015 (přesně Art Image Change International AICHI). Vítěze výběrového kola, jež postoupili do semifinále jsme vám již představili.  Teď se můžete p

Korfbal klub Brno je ve finále České korfbalové extraligy

V nedělním vypjatém semifinálovém utkání České korfbalové extraligy porazil Korfbal klub Brno tým SK RG Prostějov 24:18 (12:11). Zajistil si tak místo ve finále nejvyšší české soutěže. To se odehraje v brněnské hale Vodova v sobotu 29. dubna, kdy změří sí

STEEL MONT UNI Finále korfbalu 2023

Svátek českého korfbalu se vrací do Brna. Hned o třech korfbalových titulech se rozhodne v sobotu 29. dubna 2023 v brněnské hale Vodova. Těšte se na strhující podívanou, zajímavý doprovodný program a hlavně dva brněnské týmy v akci. Dorostenci budou obhaj

Brno doma získalo třetí korfbalový titul v historii

Brněnští korfbalisté ve finále proti Českým Budějovicím od začátku diktovali tempo hry a nebylo pochyb, kdo je na hřišti pánem. Po výhře 22:15 slaví Korfbal klub třetí titul v historii oddílu. „Beru to jako náplast za loňskou sezonu. Letos jsme od začátku