CHCEŠ NA OLYMPIÁDU DO TOKIA 2020?

Co zatím nedokázala vyprodukovat juniorská reprezentace – juniorky, které by výkony předčily dosavadní seniorské reprezentantky a mohly jednoznačně zamířit v přípravě k OH 2020 do Tokia – toho se chopily v čs. synchronizovaném plavání osobně obě dosavadní reprezentační legendy. Ne ledajaké: 5násobná olympionička Soňa Bernardová s 3násobnou účastnicí OH Alžbětou Dufkovou.Jinak: právnička, která netají vytíženost v advokátní kanceláři, ale ani svých 41 jar, a její 27letá partnerka v soutěži párů na OH v Pekingu, Londýně i loni v Riu, která čerstvě v sedmadvaceti finišuje se studiem na VŠ.

Další šance na kvalifikaci na olympiádu

V japonské Miho Bay se právě koná mistrovství světa třídy Laser. Na startu je 159 jachtařů z 57 zemí včetně dvou našich zástupců. Závod je zároveň kvalifikačním závodem na olympijské hry do Tokia 2020. Prvních 15 míst bylo přiděleno vloni na MS v Aarhus a

Jachtař Ondřej Teplý v dějišti olympiády

V Enoshimě v Japonsku se jel od 17. do 23. srpna Ready Steady Tokyo Olympic Test Event. V této předolympijské regatě jsme měli jediného zástupce ve třídě Finn. I když se Ondřej Teplý na olympiádu do Tokia letos na jaře zatím nekvalifikoval, se nevzdává a

Další možnost kvalifikace na olympiádu nevyšla

Dnes skončilo v Japonsku mistrovství světa třídy Laser. Konalo se v Miho Bay, na startu bylo 156 jachtařů z 57 zemí včetně dvou našich zástupců. Šampionát byl zároveň kvalifikačním závodem na olympijské hry do Tokia 2020. Prvních 15 míst bylo přiděleno vl

Další olympijská kvalifikace nevyšla

Od 3. do 8. prosince se v Aucklandu jede mistrovství světa třídy 49erFX, které je zároveň olympijskou kvalifikací. Bohužel Dominika Vaďurová se Sárou Tkadlecovou nepostoupily do zlaté skupiny a tím přišly o možnost bojovat o kvalifikační místo na olympiád

Poslední šance na Tokio českému jachtingu nevyšla.

Ve středu 12. května skončil v portugalském Portu Finn Gold Cup aneb mistrovství světa této olympijské třídy. O postup na olympiádu v něm statečně bojoval i český reprezentant Ondřej Teplý. Skončil na pěkné 19. pozici. O poslední evropské místo do Tokia