Dakar 2019: Macík potvrdil, že umí prohnat Kamazy.

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve své žluté liazce dojeli do cíle Dakaru 2019. V semi Dakaru vybojovali skvělé 2. místo. A v poslední etapě získali také 3. nejrychlejší čas mezi všemi kamiony. Sedlčanská posádka v legendárním závodu, který je považován za nejextrémnější na světě, dokázala směle konkurovat velkým továrním týmům. Frantu, jak říkají svému kamionu, dokázali čeští závodníci výbornými výkony dovést do cíle i přes řadu nečekaných událostí. Nezastavilo je ulomené kolo ani měnící se verdikt pořadatelů, který je v druhé půlce závodu přehodil z hlavní soutěže do kategorie „malého“ Dakaru. Neztratili chuť bojovat dál a udělali maximum pro to, aby dojeli do cíle.

Macík a Brabec začali přípravy na Dakar 2019.

Sotva se Martin Macík a Jan Brabec ze sedlčanského týmu Big Shock Racing dospali po návratu z Rallye Dakar 2018, začali spřádat plány pro další ročník nejnáročnějšího závodu na světě. „Letošní Dakar dopadl nad očekávání dobře, páté místo mezi kamiony a ne

Dakar 2019: Macík bez tlumičů, Brabec bez nehod

Rozcvičování už bylo dost, v druhé etapě Dakaru 2019 Martin Macík i Jan Brabec z týmu Big Shock Racing začali závodit. Trať dlouhou 342 km posádka žluté liazky ve složení Martin Macík, František Tomášek a Jakub Kalanka dokázala zvládnout na skvělém 6. mís

Dakar 2019: Macík s Brabcem komentují novou trasu

Martin Macík a Jan Brabec, členové týmu Big Shock Racing, byli hodně překvapení, když dnes organizátoři Rallye Dakar odtajnili novou trasu. 100 % Peru = 100 % Dakar. „Už pár dní kolovaly zaručené informace, kudy se pojede, ale nakonec se vyplatilo počkat.

Dakar: Čtvrtá etapa COPIAPO – ANTOFAGASTA

Po 4. etapě dží Aleš Loprais stále čtvrté místo mezi kamiony s minimální ztrátou na Kamazy na prvních třech pozicích. Kolomý s Tatrou na 8. pozici průběžného pořadí již trochu ztrácá, ale rozhodně není nic ztracono. Vrátný na 12. místě ztrácí již více než

Macík 4. po skvělé jízdě mezi Kamazy

V pondělí na závodníky Dakaru čekala 2. etapa vedoucí z Al Wajh do Neomu. Karel, kamion postavený v sedlčanských dílnách týmu Big Shock Racing a pilotovaný zkušenou posádkou Macík, Tomášek Švanda, od začátku s přehledem kontroloval dění v TOP 5. Ačkoliv n