FESH FESH stříbrní na BAJA Spain 2022

Tým FESH FESH vybojoval na rallye ve Španělsku 2. místo. Proti loňsku si o příčku polepšil. Závodní tým FESH FESH se s jedním ze svých závodních speciálů zúčastnil tradiční soutěže ve španělském Teruelu BAJA Aragon, neboli BAJA Spain. Vozidlo IVECO Powerstar týmu FESH FESH jelo se španělskou posádkou Javier Mariezcurrena, Angel Irribaren a Facundo Vitoria. Dvoudenní rallye se jela na 3 etapy. Předcházelo jim čtvrteční testování, po kterém musel servisní tým, který byl na tento závod vytvořen z mechaniků šumperského servisu KAR-mobil, který patří do skupiny OSTRA, u speciálu měnit prasklé čelní sklo a sestupný převod. Závodní trať byla převážně písčito kamenitá, množství ostrých kamenů působilo problémy snad všem posádkám. „Řešilo se tady spousta defektů, byly ale i horší problémy, kdy odskočený kámen rozbil jednomu z kamionů vodní čerpadlo“, říká pilot „fešáckého“ kamionu Javier Mariezcurrena. „My jsme naštěstí absolvovali tři etapy s pouhým jedním defektem“, doplňuje Javier. Celkových 410 km bylo rozděleno do třech etap s tím, že sobotní dvě měly 89 a 91 km a největší porci, 230 km, museli zvládnout závodníci v neděli. Tým FESH FESH obsadil stříbrnou pozici za Valtr Racing Teamem a před týmem Martina Macíka. Speciální poděkování za skvělou práci putuje týmu mechaniků do šumperské pobočky KAR-mobil. Článek FESH FESH stříbrní na BAJA Spain 2022 se nejdříve objevil na KAR.

Dvakrát bronz pro ostravský tým FESH FESH

Závodní tým FESH FESH si veze z marocké rallye dvě bronzové medaile. Závod dokončil v kategorii kamionů na třetím místě, což znamenalo také třetí příčku ve světovém poháru FIA v dálkových rallye.Marocká rallye byla především ostrou prověrkou posádek i tec

OSTRAVSKÝ TÝM FESH FESH PROVĚŘÍ PŘIPRAVENOST NA DAKAR NA RALLYE V MAROKU

V sobotu 1.10. odstartuje v Agadiru Rallye du Maroc, která je součástí světového šampionátu v dálkových rallye. Ostravský závodní tým FESH FESH se účastní se dvěma speciály. Marocká rallye je ostrou prověrkou posádek i techniky na blížící se Rally DAKA

RALLYE DAKAR 2023 – ostravský FESH FESH se třemi kamiony a mezinárodním obsazením

Závodní speciály ostravského týmu FESH FESH Tomáše Vrátného vyrazily 28. listopadu na 45. ročník Rallye DAKAR. Ostraváky budou reprezentovat tři soutěžní kamiony, které se postaví na start 31. prosince v saudskoarabském Yanbu. Z Kopřivnice vyrazila 28.

Ostravský Fesh Fesh mezi deseti nejlepšími kamiony a na závěr rallye navíc etapové vítězství!

Poslední, 14. etapou, se účastníci rozloučili s Rallye Dakar 2023. Etapu vyhrál kamion týmu Fesh Fesh s litevskou posádkou Paškevičius – Volkov – Guzauškas. V kategorii kamionů se českým posádkám letos dařilo. Ostravský tým Fesh Fesh obsadil s Tatrou Jama

Za vánočním koupáním v Baja California

Cesta podél Kortézova moře v Baja California v období Vánoc zaručuje minimum turistů. Alespoň to byl náš předpoklad. Vydali jsme se na cestu podél pobřeží v termínu 18.12.- 28.12. A skutečně, užívali jsme si cestu tak, jak jsme předpokládali. Místních oby