Jilemnický kros – Memoriál Oldy Hrubého

Za krásného podzimního počasí přivítal areál Hraběnka milovníky běhu v terénu, aby poměřili síly na tratích 10 a 5 km. Závod byl náročný nejen profilem, ale dnes hlavně povrchem. Déšť v minulých dnech udělal trať náročnější, než byli závodníci v minulých letech zvyklí, avšak na časech se to neprojevilo. Do závodu se přihlásilo 88 závodníků a všichni jej dokončili. V příloze najdete výsledky po kategoriích i absolutní výsledky z každé distance.   Nejlépe si na trati dlouhé 10 km vedl domácí závodník Matěj Kožnar, který je na Hraběnce doslova jako doma a nechal téměř minutu za sebou veslaře Miroslava Vraštila, reprezentujícího dnes barvy LBS Sport. Na třetím místě, 8 vteřin za Vraštilem, doběhl jilemnický Eduard Simbartl. V závodě žen na 10 km zvítězila Denisa Hančová z HSK Horní Rokytnice před Klárou Kašnou (MSME) a domácí Járou Votočkovou.   Na pětikilometrové trati v absolutním pořadí žen obsadily první tři místa závodnice pořádajícího klubu. Zvítězila multisportovkyně Karolína Špicarová před Sofií Vyhlídkovou a Karolínou Drbohlavovou. Mezi muži dominoval Miroslav Balatka z SKP Kornspitz Jablonec, který nedal o generaci mladším soupeřům šanci. Za Balatkou doběhli Jakub Hanč z TJ Jiskra – Ski klubu Harrachov a Richard Simbartl z ČKS SKI Jilemnice.   Matěj Kožnar je absolutním vítězem na hlavní trati závodu a poprvé v kariéře převzal z rukou paní Hany Hrubé putovní pohár, na kterém se brzy objeví štítek s jeho jménem u ročníku 2023. Kdo bude na tom příštím, v jubilejním 30. ročníku?   Fotogalerie zde.

Zalavár Historical Memorial Park

Zalavár Historical Memorial Park Watch the video Zalavár Historical Memorial Park Come and explore the Zalavár Historical Memorial Park – where history and nature blend seamlessly to create an unforgettable experience.Nestled in the picturesque Zala Count

Siamská dvojčata

Málokdo ví, že vžitý pojem „Siamská dvojčata“ vznikl od dvojice bratrů, kteří se narodili poblíž Bangkoku, ve městě Samut Songkhram. Eng a Chang se proslavili na svých cestách po celém světě. Oženili se, měli děti a zemřeli v docela velkém věku kolem 63 l

Dovolená v Jeseníkách

Pohoří Jeseníky, nacházející se v severní části Moravy, patří mezi nejnavštěvovanější oblasti České republiky. Jeseníky jsou skutečným rájem nejen turistů, ale také lyžařů a milovníků historických i kulturních památek. Během vaší dovolené v Jeseníkách se