Krasobruslařky na pohárech vyjely medaile, dařilo se i v synchro krasobruslení

Krasobruslařky na pohárech vyjely medaile, dařilo se i v synchro krasobruslení Kopřivnice (mha) – Další závody a další úspěšná vystoupení za sebou mají mladé krasobruslařky FSC Kopřivnice. Dařilo se jim na podnicích Českého poháru i Poháru ČKS, medaile vybojovaly Eliška Kubáňová (2), Nela Laki, Natálie Sopuchová a Adéla Hasalová, další členka oddílu FSC Kopřivnice Petra Milčinská si navíc připsala pěkný úspěch v synchro krasobruslení dospělých s týmem Olympia. Na Velké ceně USK Praha v rámci Českého poháru se o prvním prosincovém víkendu v mladších žačkách představily dvě kopřivnické zástupkyně a oběma se dařilo. Eliška Kubáňová po dobrém výkonu skončila na pěkném třetím místě, Julie Hruškovská byla desátá. Další část oddílu byla na závodech Havířovská růže, který je součástí Poháru ČKS. „V kategorii mladších nováčků skončila Nela Laki stříbrná, Nela Pospíšková na 9. místě. V kategorii mladších žaček jela svůj první závod Jana Navrátilová a hned skončila na pěkném devátém místě,“ pochválil havířovskou výpravu trenér FSC Kopřivnice Evžen Milčinský. Další soutěží Českého poháru byl Příbramský kahan, kde se o druhém prosincovém víkendu opět dařilo mladším žačkám. „Eliška Kubáňová i Julie Hruškovská zajely moc pěkně a zaslouženě braly druhé, respektive sedmé místo. Ve starších nováčcích zajela hezky Anna Králiková, pro kterou to byl vůbec první závod Českého poháru mimo Moravu, a zajela dobře. Dominika Neumannová byla v kategorii žaček třetí po krátkém programu, ale pak jí bohužel nesedla volná jízda a trochu klesla na osmou příčku, ale i tak dobré. V nejmladších žačkách skončila na 25. místě Žaneta Ella Kuběnová,“ zhodnotil soutěž Českého poháru v Příbrami Evžen Milčinský. Ve stejném termínu jako Příbram se jel také další podnik Poháru ČKS v Novém Jičíně, kde se opět předvedli mladší nováčci FSC Kopřivnice – Nela Laki vybojovala bronzovou medaili a Nela Pospíšková byla devátá. V nejmladších žačkách vyjela 25. příčku Natálie Ošmerová. Kopřivnická děvčata pak zcela ovládla kategorii mladších žaček – Natálie Sopuchová tuto kategorii vyhrála a Adéla Hasalová skončila stříbrná. „Tady bych rád pochválil nejen holky v mladších žačkách, ale vlastně i všechny ostatní, kteří bojovali v Novém Jičíně i na dalších podnicích. Posouváme se stále dál a stále pracujeme na tom, abychom byli co nejlépe připraveni na závěrečné vrcholy sezony, těmi budou pro juniorky mistrovství republiky ve Strakonicích na začátku února a žákovská republiková soutěž vyvrcholí první týden v březnu v Kopřivnici, kde se republikový šampionát uskuteční po dlouhých 21 letech. Už teď bychom rádi pozvali všechny na tuto velkou událost, přijďte se podívat na naše děvčata a podpořit je v boji proti těm nejlepším v zemi,“ doplnil Evžen Milčinský. Kromě výše zmíněných závodů si kopřivnický oddíl připsal i další úspěch, a sice v kategorii synchro krasobruslení dospělých na Lumière Cupu v nizozemském Eindhovenu, kde v pražském týmu Olympia spolu vybojovala bronzovou medaili s týmem Olympia i kopřivnická závodnice Petra Milčinská. „Petra je na škole v Praze a působí teď v týmu Olympia, což je náš nejlepší reprezentační tým v synchro krasobruslení. Hned na prvním závodě sezony si vyjeli skvělé třetí místo a za sebou nechali například i italský tým, který ještě nikdy neporazili, takže i toto hovoří o tom, jak povedený vstup do sezony to je,“ doplnil k úspěchu své dcery a členky FSC Kopřivnice Evžen Milčinský. Kopřivnické noviny číslo 45/2022 ze dne 22.12.2022 http://koprivnice.cz/index.php?tema=krasobruslarky-na-poharech-vyjely-medaile-darilo-se-i-v-synchro-krasobrusleniid=koprivnicke-noviny-koprivniceclanek=30603 The post Krasobruslařky na pohárech vyjely medaile, dařilo se i v synchro krasobruslení first appeared on FSC Kopřivnice.

Krasobruslařky bodovaly v tuzemsku i na synchro v Gdaňsku

Krasobruslařky bodovaly v tuzemsku i na synchro v Gdaňsku 7thHeveliusCup2023 Gdansk MixedAge FS BLACK ANGELS CZE YouTube Strakonice (mha) – Další cenné první místo si do své sbírky ve stávající sezoně přidala krasobruslařka Figure skating clubu

MČR Krasobruslení Kopřivnice nominace

Na nadcházející mistrovství české republiky v krasobruslení, které se bude konat právě v Kopřivnici, se nominovaly hned tři kopřivnické krasobruslařky. Mezi mladšími žačkami budou bojovat v top 12 Julie Hruškovská a Eliška Kubáňová, která bude adeptkou na

Kniha o krasobruslení

Během rozhovoru pro časopis paní redaktorku zaujala „kniha o krasobruslení“. Nejdřív k ní občas jen zalétla pohledem, no, představte si to: kniha na brusli! A pak nevydržela a málem sochaři skočila do řeči. A co je tohle? To je objekt – Kniha o krasobru

Soukromí hokejového tvrďáka Gudase: Krasobruslení, životní láska i slavná sestra!

Na právě probíhajícím světovém šampionátu v hokeji patří Radko Gudas mezi klíčové hráče českého nároďáku. Řízný bek je jedním z nejvytěžovanějších hráčů a na ledě se chová jako pravý lídr. Někteří rýpalové z řad zahraničních fanoušků a novinářů mu vyčítaj

Krasobruslařky bodovaly na Velké ceně Českého Těšína

Krasobruslařky bodovaly na Velké ceně Českého Těšína Český Těšín (mha) – Osmička krasobruslařek z klubu FSC Kopřivnice vyrazila na další podnik Českého poháru v krasobruslení, který se konal o posledním lednovém víkendu v Českém Těšíně jako Velká cena