Macík šestý: bez předního skla, potmě a v lyžařských brýlích

Závodníci týmu Big Shock Racing, Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva v kamionu, i Jan Brabec na motorce, do páteční etapy letošní Rallye Dakar vyjížděli s chladnou hlavou a předsevzetím, že v předposlední etapě nebudou zbytečně riskovat. Často se stává, že jezdci slavného závodu končívají právě v tomto kritickém bodě, kdy už je cíl na dohled. Ale nakonec se 13. etapa stala jednou z nejdobrodružnějších v celém závodě. Na více než 900 km s dlouhým nočním dojezdem bez předního skla bude posádka Martina Macíka ještě dlouho vzpomínat. I za těchto okolností se však podařilo zajet skvěle. Týmový kamion Franta byl v etapě sedmý nejrychlejší a v celkovém pořadí poskočil na šestou pozici. Jan Brabec tentokrát dojel na 31. místě a celkově je 39.

Martin Macík a Big Shock! Racing vyhráli poslední etapu Dakaru

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ze soukromého sedlčanského týmu Big Shock! Racing vyhráli poslední etapu Dakaru, potřetí si tak připsali etapové vítězství a v celkovém hodnocení vybojovali výborné 4. místo. Martin M

Macík, Tomášek a Švanda pokračují ve vítězném tažení

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda v 10. etapě Dakaru vyhráli. Po včerejším vítězství byl dnes sedlčanský speciál týmu Big Shock! Racing v cíli v kategorii kamionů opět nejrychlejší. A znova tak dokázal, že obávané rus

Bojujeme dál, vzkazuje Macík

Posádka týmu MM Technology ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda v sobotní 7. etapě Dakaru dojela do cíle na 7. místě a celkově drží 4. pozici. V čerstvě ohlášené maratonské etapě kamion Čenda větší část trasy letěl svižně a vše se vyv

Martin Macík vyhrál závod Baja Poland

Tým KM Racing splnil slib. Ze závodu Baja Poland si posádka kamionu ve složení Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva veze zlato. Lukáš Kvapil na motocyklu v závěru závodu dohnal pád z první etapy a skončil celkově šestý. O víkendu budou mít čeští

Martin Prokop je již šestý a Martin Macík je třetí

Maratonskou etapu s 275 kilometrů dlouhým měřeným úsekem měli ve čtvrtek před sebou Martin Prokop a Viktor Chytka z Orlen Benzina Teamu. Díky skvělému výkonu v dunách, kam se těšili z náhorních planin kolem Hailu, se dokázali posunout na šesté místo celko