Macík v kamionu prožene osobáky na Baja Poland

Posádka dakarského týmu Big Shock Racing ve složení Macík, Tomášek, Švanda se osvědčila už ve Španělsku, když vyhrála závod Baja Aragon. Teď se čeští závodníci těší na Baja Poland, rally Světového poháru cross country, která startuje 29. srpna. V kabině žlutého kamionu Iveco, pojmenovaného Karel, zřejmě bude veselo. Nový dakarský speciál, vyrobený v sedlčanských dílnách, si to tentokrát rozdá s osobními automobily. Karel totiž bude jediným kamionem ve startovním poli. V Polsku bude chybět jen motocyklista Jan Brabec, který momentálně dostává zabrat na specializované pražské klinice, kde v přísném režimu nabírá formu po zranění z tuniských testů. Týmový rebel si vede statečně a plánuje, že do 14 dní naskočí na dakarskou motorku. Čas mezi závody, tréninky a prací v dílnách vyplňuje tým Big Shock Racing také organizováním 2. ročníku projektu Posedlí Dakarem, díky kterému se bezprostředně po návratu z Dakaru 2020 v Saudské Arábii Martin Macík a Jan Brabec opět potkají s fanoušky. Po loňském nečekaném úspěchu, kdy byly všechny sály beznadějně vyprodané ještě před začátkem Dakaru, proběhne příští ročník v 9 městech ČR a tour se zastaví také na Slovensku.

KM Racing chce další poháry přivézt z Baja Poland

KM Racing odjíždí na svůj poslední závod sezóny - Baja Poland - s vírou v pódiové umístění. Martin Macík v kamionu Liaz se chystá využít své zkušenosti ze začátku sezóny, kdy vyhrál závod Baja Drawsko. Současně otestuje nové úpravy motoru. Lukáš Kvapil bu

Martin Macík vyhrál závod Baja Poland

Tým KM Racing splnil slib. Ze závodu Baja Poland si posádka kamionu ve složení Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva veze zlato. Lukáš Kvapil na motocyklu v závěru závodu dohnal pád z první etapy a skončil celkově šestý. O víkendu budou mít čeští

Martin Macík má další plány!

Dojezd do cílové rovinky 38. ročníku Rallye Dakar završil úspěšnou sezónu týmu KM Racing. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek, mechanik Michal Mrkva a jejich žlutý kamion značky Liaz s číslem 525 dojeli do cíle na 10. místě. V celkovém hodnoce

Big Shock Racing na Baja Poland prověřil tajná vylepšení

Tým Big Shock Racing si nenechal ujít další příležitost otestovat dakarské stroje i jezdce v Baja Poland, závodě světového poháru cross country. Posádka Franty, týmového kamionu, přijela prověřit několik zásadních technických vylepšení.