Martin Macík má další plány!

Dojezd do cílové rovinky 38. ročníku Rallye Dakar završil úspěšnou sezónu týmu KM Racing. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek, mechanik Michal Mrkva a jejich žlutý kamion značky Liaz s číslem 525 dojeli do cíle na 10. místě. V celkovém hodnocení se posádka týmu KM Racing umístila jako 19. ze 41 kamionů, které závod dokončily a z 55 kamionů, které 2. ledna stály na startu. Za zmínku stojí i fakt, že během roku 2015 byl tým úspěšný také v dalších mezinárodních soutěžích, ze kterých si přivezl několik pódiových umístění, včetně vítězství v Baja Poland a Baja Drawsko. Na rok 2016 už má Martin Macík se svým týmem spoustu dalších plánů.

Martin Macík zápasil s vrtulí, defekt už je rutina.

„Hlavně v pořádku dojet do cíle“ znělo heslo pro desátou etapu Rallye Dakar, do které Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva startovali z 23. pozice. A to se také podařilo.>> video z 10. etapy v článku >>

Macík a Brabec začali přípravy na Dakar 2019.

Sotva se Martin Macík a Jan Brabec ze sedlčanského týmu Big Shock Racing dospali po návratu z Rallye Dakar 2018, začali spřádat plány pro další ročník nejnáročnějšího závodu na světě. „Letošní Dakar dopadl nad očekávání dobře, páté místo mezi kamiony a ne

Aleš Loprais vítězem etapy, Martin Macík v problémech

Ve 2. etapě ztrácí závodník Martin Macík vedení a technické problémy ho odsouvají až na dnešní 7. místo se ztrátou 1 hodiny a 20 min. V průběžném poředí tak klesá na 4. pozici za Aleše Lopraise, který si připsal první letošní etapové vítězství.

Macíkovi si z Dakaru přivezli beduína a další plány

Tým MM Technology už se vrátil z Dakaru domů, beduín se zabydlel v Sedlčanech. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ho vybojovali za 2. místo v kategorii kamionů. Pro všechny členy týmu je odměnou za léta dřiny, snažení