Macíkovi si z Dakaru přivezli beduína a další plány

Tým MM Technology už se vrátil z Dakaru domů, beduín se zabydlel v Sedlčanech. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ho vybojovali za 2. místo v kategorii kamionů. Pro všechny členy týmu je odměnou za léta dřiny, snažení a víry, že je možné, aby si sami postavili závodní kamion a uspěli s ním na Dakaru. Je potvrzením, že cesta, kterou se před 20 lety vydal Martin Macík starší nebyla tak bláznivá, jak se v počátku mohlo zdát. Úspěch na letošním Dakaru pomůže závodníkům, konstruktérům, mechanikům a dalším, kteří s týmem spolupracují, pokračovat ve své vášni a dělat práci, která je baví, a ve které dnes už patří mezi nejlepší na světě. Teď je chvíli čas na odpočinek, rodinu a klid. Ale dalších plánů je spousta…

Ollie první Češkou v cíli Dakaru

Čtyřkolky značky Yamaha pokračovaly i na jubilejním 40. ročníku Rallye Dakar v neuvěřitelné jízdě a znovu vítězily. Cíl v Córdobě viděli všichni tři čeští zástupci na strojích Yamaha, Olga Roučková se dokonce zapsala do historie české účasti na legendární

Další šílený den na Dakaru

Proklamovaná nejdelší speciálka Dakaru od roku 2005 se nesla ve znamení mimořádně rozbitého kamenitého terénu, přerušeného uprostřed 160 kilometrovou neutralizací.

Dakar 2019: Macíkovi se 6. etapa povedla

Odpočinutí závodníci v neděli vyrazili do šesté etapy Dakaru. Martin Macík se svou posádkou startoval v půlmaratonu, ze zadních pozic. Přesto zvládl náročnou trasu plnou obrovských zrádných dun, i s dvěma menšími technickými komplikacemi, projet jako 3. n

Macíkovi došly pneumatiky. Ale v cíli 4. celkově

Ve 4. etapě Dakaru dojel kamion Martina Macíka do cíle na zaslouženém 10. místě a vybojoval tak skvělou 4. pozici v celkovém hodnocení. Středeční etapa přitom byla pro tým Big Shock Racing velkou neznámou. Pilot Martin Macík, ani jeho spolujezdci Tomášek

Tomeček by rád letos jel na Dakar i do Dakaru

Tomáš Tomeček se dakarskému závodění věnuje od roku 1995. Letos si naplánoval, že během jednoho roku pojede na Dakar i do Dakaru. V lednu úspěšně zvládl první štaci, Dakar Rally v Saúdské Arábii. Pokračovat měl v březnu na Africa Eco Race, což je závod, k