Martin Macík zlobil komisaře a bojoval o první desítku

V začátku třetí etapy Rallye Dakar měli v týmu Big Shock Racing všichni hodně na pilno. Blikající kontrolka dobíjení způsobila, že se žlutý kamion Franta přihnal na start s mírným zpožděním a posádka na cestu ze San Miguel de Tucumán do San Salvadore de Jujuy odstartovala až jako 22. Po obrovském nasazení si Macík s Tomáškem a Mrkvou cestou do cíle vydobyli zpět výbornou 11. pozici. Ve vzduchu však visí penalizace. „Dneska to nebylo zrovna lážo plážo,“ zhodnotil třetí etapu na jejím konci Martin Macík.

Martin Macík ve 3. etapě pokořil první desítku.

Tým KM Racing úspěšně absolvoval 3. etapu Rallye Dakar. Posádka Martina Macíka tentokrát zaútočila na první desítku a umístila se na cenném 8. místě, v celkovém pořadí pak vybojovala 11. pozici. Trasa závodu byla hodně mokrá, a kdo udělal chybu, podstatně

Aleš Loprais vítězem etapy, Martin Macík v problémech

Ve 2. etapě ztrácí závodník Martin Macík vedení a technické problémy ho odsouvají až na dnešní 7. místo se ztrátou 1 hodiny a 20 min. V průběžném poředí tak klesá na 4. pozici za Aleše Lopraise, který si připsal první letošní etapové vítězství.

Martin Macík si užíval duny čtvrté etapy.

Dakar začíná pěkně prověřovat schopnosti jednotlivých posádek a kvalitu techniky. „Čtvrtá etapa z argentinského San Salvador de Jujuy do bolivijské Tupizy nebyla rozhodně jednoduchá. Rychlá, velmi technická, ale i nádherná s velkými dunami,“ popisuje prvn

Martin Macík zápasil s vrtulí, defekt už je rutina.

„Hlavně v pořádku dojet do cíle“ znělo heslo pro desátou etapu Rallye Dakar, do které Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva startovali z 23. pozice. A to se také podařilo.>> video z 10. etapy v článku >>

Martin Macík vyhrál závod Baja Poland

Tým KM Racing splnil slib. Ze závodu Baja Poland si posádka kamionu ve složení Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva veze zlato. Lukáš Kvapil na motocyklu v závěru závodu dohnal pád z první etapy a skončil celkově šestý. O víkendu budou mít čeští