Olympijská regata odstartovala

Děti na lodních třídách Optimist a RS Feva zahájili na Brněnské přehradě svou olympijskou soutěž. Závodu se účastní všech 14 krajů. Za větru do 4 m/s odstartovali nejdříve chlapci na Optimistech následováni dívkami. Pak na vodu vypluly dvouposádkové RS Fevy a odjely dvě rozjížďky.

Olympijská regata skončila, vítězství uhájili favorité

Olympijská regata, stejně jako ostatní disciplíny čtyřdenních bojů na letní olympiádě dětí a mládeže na brněnských sportovištích ve středu odpoledne skončily. Večer po slavnostním zakončení a posledním medailovém ceremoniálu před Podnikatelskou fakultou v

Windsurfing: Olympijská regata Karla Lavického

Jediným zástupcem českého jachtingu na olympijských hrách v Tokiu byl Karel Lavický ve windsurfingové třídě RS:X. V olympijské regatě mužů startovalo pouze 25 závodníků.

OH v Riu jsou minulostí, je čas hodnocení

Olympijské hry v Riu končí a skončila také olympijská regata, jíž se účastnili i tři čeští jachtaři. Do medailové rozjížďky se nikomu z nich postoupit nepodařilo, avšak dvanácté místo Veroniky Kozelské Fenclové je skvělý výsledek.

V Riu silný vítr vyhovuje jachtařům

V úterý, ve 13 hodin brazilského času (18.00 SEČ) začíná dlouho očekávaná olympijská regata v Riu. O účast na tomto největším sportovním svátku bojovala celá řada českých jachtařů, ale jen tři nakonec dokázali postoupit. Dnes se na startu první rozjížďky

Poslední velká jachtařská regata před olympiádou

Největší německá regata skončila v neděli 26. června medailovými rozjížďkami olympijských tříd. V poslední velké regatě před olympiádou se do finále probojoval pouze Ondřej Teplý ve třídě Finn. Bohužel ve finálové jízdě zaznamenal předčasný start, takže s