Olympijská regata skončila, vítězství uhájili favorité

Olympijská regata, stejně jako ostatní disciplíny čtyřdenních bojů na letní olympiádě dětí a mládeže na brněnských sportovištích ve středu odpoledne skončily. Večer po slavnostním zakončení a posledním medailovém ceremoniálu před Podnikatelskou fakultou v areálu VUT uhasl olympijský oheň. Přes 3600 mladých sportovců a více než tisícovka jejich doprovodu odjíždí domů s nezapomenutelnými sportovními i společenskými zážitky.

OH v Riu jsou minulostí, je čas hodnocení

Olympijské hry v Riu končí a skončila také olympijská regata, jíž se účastnili i tři čeští jachtaři. Do medailové rozjížďky se nikomu z nich postoupit nepodařilo, avšak dvanácté místo Veroniky Kozelské Fenclové je skvělý výsledek.

Windsurfing: Olympijská regata Karla Lavického

Jediným zástupcem českého jachtingu na olympijských hrách v Tokiu byl Karel Lavický ve windsurfingové třídě RS:X. V olympijské regatě mužů startovalo pouze 25 závodníků.

Poslední velká jachtařská regata před olympiádou

Největší německá regata skončila v neděli 26. června medailovými rozjížďkami olympijských tříd. V poslední velké regatě před olympiádou se do finále probojoval pouze Ondřej Teplý ve třídě Finn. Bohužel ve finálové jízdě zaznamenal předčasný start, takže s

Kieler Woche 2017 skončilo

Největší německá regata – Kieler Woche – skončila posledními rozjížďkami v neděli 25. června. Pro paralympijské třídy byla regata zároveň mistrovstvím světa. Daniel Bína skvěle začal, když ve slabém větru během prvního dne závodění jel skvěle a vedl průbě

Olympijská regata odstartovala

Děti na lodních třídách Optimist a RS Feva zahájili na Brněnské přehradě svou olympijskou soutěž. Závodu se účastní všech 14 krajů. Za větru do 4 m/s odstartovali nejdříve chlapci na Optimistech následováni dívkami. Pak na vodu vypluly dvouposádkové RS Fe