Ryby jsou všechny zdravé?

Podle nových vědeckých poznatků bychom měli i ryby vybírat opatrně. Konzumace některých nám může být na škodu. Máme zde přehled ryb na talíři bezpečných i nebezpečných. Třeba vám pomůžeme s výběrem zdravého oběda či večeře.   Které ano Losos Tak ten je ve zdravém jídelníčku jednička! Díky bohatému obsahu omega 3 – mastných kyselin je doporučován. Jeho konzumací snižujete riziko srdečně cévních onemocnění a podporujete správné fungování mozku. Jezte ho častěji. Ale při nákupu zjišťujte, odkud pochází. To je ostatně opatření, na které se nemá zapomínat raději u žádné potraviny.   Tuňák Má vysoký obsah bílkovin. Pomůže vám zhubnout, ale zároveň dost zasytí. Tato ryba je tak oblíbená, že její „zásoby“ v mořích začínají pomalu docházet.   Sleď Je to prý z hospodářského hlediska nejdůležitější ryba. Podobně jako losos má tuky podporující srdce a mozek. Působí blahodárně na nervový systém, paměť, zrak.   Na které si dát pozor Tilápie Neboli Robalo nilský. Chutí je údajně podobná candátovi. Jde o sladkovodní tučnou rybu. Je oblíbená, ovšem s těmi účinky na zdraví to tak slavné není. Je docela levná, ale často pochází z chovů, vykrmovaných potravou ošetřenou množstvím chemie. Častá konzumace může vést k rozvoji zánětlivých onemocnění. Hrozí též plicní problémy, astma. Zvyšuje hladinu inzulinu v krvi   Mořský jazyk Tak toto k zajímavé jméno má ryba patřící do rodu platýsů. Ač má „luxusní“ název, s výživovou hodnotou je to horší. Ta je chudičká. Dle odborníků má poměrně malé množství omega 3 – mastných kyselin. Vyloženě zdraví škodící není, ale na výběr máme prý mnoho zdravějších ryb.   Žralok, mečoun Tak na ty pozor. Před jejich konzumací dokonce varuje americká agentura ochrany životního prostředí. Můžou být prezentovány jako drahá delikatesa. Jejich kvalita ale moc „lahůdková“ asi zrovna nebude. Maso mají mít plné rtuti ! Náš organismus ji namáhavě vylučuje až několik týdnů. Pokud jste žena a plánujete miminko, raději na tyto dobrůtky zapomeňte úplně! Bude to jistější. Článek Ryby jsou všechny zdravé? se nejdříve objevil na Fragante.

projít na článek

Ryby a rybáři. Co všechno se dá ulovit v našich vodách…

Archiv ČT 24 přinesl výběr střihových dokumentů zachycující ryby a rybáře od roku 1945 prakticky až do současnosti.

projít na článek

Zarybňování revírů

V letošním roce již dva týdny poctivě zarybňujeme vaše revíry a u vody je to znát. Ryby začaly dobře přijímat potravu a řada z Vás, loví kromě ryb z podzimního vysazení i ryby „místní”, jako jsou jeseni, parmy a podoustve. Pro udržení atraktivnosti a opti

projít na článek

Nejčastější mýty o veganské stravě – díl 2. - veganské stravě chybí důležité „zdravé tuky!

Jistě jste už slyšeli, že ty „správné“ tuky najdete jen v rybách a mořských plodech. Vegetariáni a vegani ryby ani jiné vodní živočichy nekonzumují a proto mají nedostatečný přísun Omega-3 mastných kyselin.

projít na článek

Ryby plavou ve vodárně

O tom, že ryby neplavou jen v řece a v rybníku, ale i ve vodárně, se přesvědčili děti z rybářského kroužku Radovánek pod vedením Jiřího Podskalského. V rámci své činnosti navštívili rybochovné zařízení, které vzniklo ze staré vodárny v Plzni.

projít na článek

Vysazení ryb za dotaci KÚ Karlovarského kraje v roce 2017

Nejenom kaprem živ je rybář. Západočeský územní svaz vysazuje do svých revírů stále větší množství takzvaných reofilních ryb. Jsou to ryby preferující pobyt v proudu. Mezi reofilní ryby patří parma, ostroretka, podoustev, jelci, hrouzci, drskové apod. Fi

projít na článek