Skvělý výkon Svati Božáka v ultramaratonu Okolo Slovinska

POSTOJNÁ – Přímo ze slovinské Postojné se nám ozval Svaťa Božák, náš skvělý ultramaratonec z Tylovic. V sobotu 12. května v 21.05 hodin dorazil jako osmý do cíle cyklistického závodu Okolo Slovinska, který začínal i končil právě v Postojné. Trať dlouhou 1 200 kilometrů náš skvělý cyklista z Tylovic ujel za 47 hodin a 37 minut. „Závod byl velmi drsný a počasí si s námi pěkně pohrálo,“ uvedl pro Tylovice.cz Svaťa Božák. „Páteční i sobotní denní teploty atakovaly 30 stupňů Celsia, v noci i v horách bylo kolem 10 stupňů Celsia. Závěrečných 100 km přišla změna a více jak 30 km jsem jel v přívalovém dešti a bouřce. Na závěr se ochladilo a v místech nad 500 m n.m. i sněžilo. Z 58 závodníků jich tentokrát 17 nedojelo, což je historické maximum,“ dodal Svaťa Božák, který si naopak v porovnání s loňským rokem polepšil.

Skvělý výkon Svati Božáka. Blahopřejeme!

Za čtyři dny, šest hodin a šest minut zdolal Svaťa Božák ultramaraton kolem Rakouska Race Around Austria. V nohách má 2 200 kilometrů, přičemž překonával převýšení až 30 tisíc metrů. Neskutečný výkon! Do cíle dorazil Svaťa v neděli 16. srpna 2015 jako tře

Svaťa Božák zazářil v dalším ultramaratonu

Na květnový závod okolo Slovinska se Svaťa Božák vydal již po šesté. Trať dlouhou 1250,6 km ujel za dva dny, čtyři hodiny a dvanáct minut. Skončil na nádherném sedmém místě. Dojmy z ultramaratonu popisuje na svém  webu . Náš borec z Tylovic se před pár dn

Na Harcovně o RAAMu

TYLOVICE -  Sál tylovické harcovny do posledního místa zaplnili v sobotu 18. srpna ti, co se chtěli od Svati Božáka dozvědět více o jeho úspěšné účasti na nejtěžším ultramaratonu světa. Více informací najdete na blogu Reportéra z Tylovic zde: http://repor

Skvělý výkon Svati Božáka na RAAM 2017

Všem Vám děkuji za zprávy, příspěvky a slova podpory během závodu. Jste skvělí. RAAM byl neskutečný a náročný.  O to víc si Vaší podpory vážím. Tento vzkaz napsal svým věrným fanouškům Svaťa Božák. Do cíle RAAM dojel jako sedmý. Kloubouk dolů před výkone

Svaťa Božák v cíli! Blahopřejeme k 7. místu!

Sedm minut po půlnoci ze soboty na neděli dojel Svaťa do cíle. Skončil sedmý, což je vynikající úspěch v tak náročném ultramaratonu. Jel ho celé dva dny, tři hodiny a 49 minut!!!! Je to zatím jeho nejlepší umístění v tomto 1 229 km dlouhém závodu kolem Sl