TŘI SESTRY vítězí ve skupině a celkově berou bronz!

17. října v 11 hodin byl za slabého větru odstartován již 36. ročník legendárního závodu Rolex Middle Sea Race. Na letos startu bylo 115 lodí z 22 zemí světa.606 námořních mil dlouhý závod z Malty kolem Sicílie, Messinskou úžinou, kolem sopečného ostrova Stromboli, Liparských ostrovů, Palerma a nejzápadnějšího výběžku Sicílie, včetně Favignany, až k ostrovům Pantelleria a Lampedusa, s cílem zpět ve staré Valettě na Maltě, letos nejrychleji z jednotrupých lodí zvládla nová jachta RAMBLER 88 kapitána George Davida za 2 dny, 16 hodin, 48 minut a 43 vteřin. První lodí v cíli byl trimaran MOD70 Phaedo 3 Lloyda Thornburga z USA. V handicapu IRC vyhrála loď TP52 B2 Michela Galliho před Cooksonem 50 MASCALZONE LATINO Vincenza Onorata. V ORC si pořadí prohodily. V tomto hodnocení, kde startovalo 61 lodí, vybojoval bronz český TŘI SESTRY SAILING TEAM na lodi First 40.7 THREE SISTERS, jejímž spolumajitelem a platným členem týmu je i Tomáš Magor Doležal, kapelník skupiny Tři Sestry. Taktikem je známý český jachtař a mořeplavec David Křížek, kormidluje další vynikající závodník Milan Hájek. Posádka startovala ve skupině číslo 6, kterou s přehledem vyhrála v obou handicapech. „Po 12 hodinách surfování po vlnách od Lampedusy až do cíle na Maltě je z toho jasné vítězství ve skupině a celkový bronz, závěr jsme si opravdu užili. A jde se slavit!“ oznámil návrat na Maltu Tomáš Magor Doležal.

Bronz pro českou posádku na Rolex Middle Sea Race

Posádka české lodě HÉBÉ V dokončila ve středu 25. 11. brzy ráno v pořádku a ve zdraví jeden z nejtěžších a nejlépe obsazených námořních závodů na světě Rolex Middle Sea Race. Letos byly podmínky obzvlášť náročné, vítr přesahoval 40 uzlů, ze 104 startující

HEBE si veze bronz z Mistrovství Evropy

Na Maltě se od 26. dubna do 1. května jelo mistrovství Evropy ORC. Na startu byly dvě české lodě: HEBE SAILING TEAM a TŘI SESTRY SAILING TEAM. A HEBE závod vyšel parádně. Byl z toho bronz.

VITVER RACING na Ecce Homo vítězí ve třídě

Vítězství na ECCE HOMO upevnilo první místo Vladimíra Vitvera s AUDI TT-R DTM v absolutní klasifikaci Mistrovství Evropy Hill Climb Championship ve skupině E2-SH. Posunulo jej na 3. místo v celkové klasifikaci kategorie 2 bez rozdílu vozidel a tříd a rovn

Tomíčkův memoriál na Markétě: Vítězí nenápadný Ukrajinec

Další ročník má za sebou plochodrážní závody konané na oválu AK Markéta Praha, tedy již 53. Tomíčkův memoriál. Ukrajinskou vlajku bychom v minulosti mezi vítězi hledali marně.

Čelůstkovi unikl bronz o sedm vteřin

Olympionik Jan Čelůstka měl v Karlových Varech z českých triatlonistů nejblíže k medaili, jenže dramatický souboj o bronz těsně prohrál. Prestižní závod Evropského poháru se kvůli počasí změnil v extrémně náročnou záležitost, kterou ovládl Jegor Martynenk