Triatlon Jivno - mistrovství kraje

V okolí rybníka Mrhal, který byl založen již v roce 1550 a 1958 se stal kulturní památkou, proběhlo v sobotu další triatlonové klání seriálu Jihočeského poháru 2023. Ani "vražedné horko" neodradilo 44 triatlonistů od startu v šestém ročníku pořádaném obcí Jivno v čele s panem starostou Pavlem Halámkou. Jednotlivé distance (plavání 750 m, cyklistika 15 km MTB – horské kolo a běh 5 km) dokonale prověřili v "tropických" podmínkách všechny účastníky a o dramatické souboje v průběhu závodu nebyla nouze. Jan Hron (ŠUTRI Prachatice), loňský vítěz a velký favorit rozhodl o svém vítězství až v závěrečném běhu, druhé místo získal Martin Jabůrek (Hlincová Hora) a jako třetí v celkovém pořadí, bez rozdílu kategorií, dokončil náročný triatlon Ondřej Pařík (Atletika Kolín). Mezi ženami stejně jako u mužů rozhodoval běh – Klára Filipová (Dolní Bukovsko) předstihla v druhém okruhu Jarku Hlínovou (TT Tálín), která uhájila stříbro a Klára vyhrála zlato. Třetí místo a bronzovou medaili si odvezla do Písku Petra Fořtová (Plavecký klub Písek). V sobotu se nebojovalo na Mrhalu nejen o body do JČP v triatlonu, ale také o Krajské mistrovské medaile v jednotlivých kategoriích a družstvech. Vítězové kategorií jsou tedy mistry kraje pro rok 2023. Absolutní pořadí ovládli Jan Hron ŠUTRI PT a Klára Filipová Dolní Bukovsko. V družstvech zvítězili a mistry kraje jsou muži TT Tálín a ženy TRISK ČB. Absolutorium zaslouží všichni pořadatelé v čele s Karlem Stroleným a starostou obce Jivno Pavlem Halámkou. Postarali se o hladký průběh celého závodu a příjemný sportovní zážitek sobotního odpoledne. Velké díky.

Mistrovství ČR 2022

Ještě vzpomínka na uplynulý víkend z mistrovství ČR. Zároveň Tom Barteček vybojoval na Mistrovství Evropy 4., 6., a 10. místo. Velká gratulace všem, děkuji za skvělou reprezentaci. Teď nás čeká pár měsíců pauza od závodění budeme pilovat stávající

Otevřené mistrovství Moravy a Slezska 2022

25. ročník Otevřeného mistrovství Moravy a Slezska, 7.5.2022 v Jeseníku Tak dnešní den byl pro někoho ve znamení odpočinku a relaxace, což je také nedílnou součástí sportovní přípravy, ale pro některé z nás se dnešek odehrávat ve víru boje na otevřeném mi

Aquatlon M. Ratmírov

TISKOVÁ ZPRÁVA 37. ročník Jindřichohradeckého triatlonu je tady! Již 37. ročník Jindřichohradeckého triatlonu uspořádá v neděli 18. června v malebném přírodním koutě jižních Čech Triatlonový klub Jindřichův Hradec (TCV JH). Na 3. závod v rámci seriálu

Mistrovství ČR vřezu vinné révy

Ani velmi chladné a větrné počasí neodradilo v pátek 23. února sedmdesát dva soutěžících, kteří se přijeli do Dolních Dunajovic utkat v netradičním vinohradnickém klání. Konal se zde totiž již 14. ročník Mistrovství ČR v řezu vinné révy.

Triatlon Tálín

První prázdninová sobota patřila v Tálíně triatlonistům JČP. Dopoledne Junior Cup (děti 6-15 let) a odpoledne v 15:00 dospělí (plavání 700 m, cyklistika 24 km a běh 6 km). Triatlonové kluby s velkou mládežnickou základnou (TT Tábor, TCV Jindřichův Hradec