Trump vyhrál primárky ve 3 státech USA

Bývalý americký prezident prohlubuje propast v nominačním klání proti Nikki Haleyové, své jediné soupeřce v Republikánské straně NEW YORK Bývalý americký prezident Donald Trump zvítězil v posledních primárkách konaných ve státech Michigan, Idaho a Missouri, když soupeří o nominaci Republikánské strany pro volby v roce 2024. Trump prohlubuje propast v nominačním klání proti své stranické rivalce, bývalé americké velvyslankyni při OSN Nikki Haleyové. V primárkách v Michiganu vyhrál se 68 % hlasů, zatímco Haley, jeho nejbližší konkurent, získal 27 %. Podobně v primárních volbách v Idahu dosáhl Trump významného náskoku před Haleyovou a zajistil si vítězství s 85 % hlasů ve srovnání s Haleyovými 13 %. V Missouri vyhrál každý okresní výbor ve státě. Díky výhrám je Trumpův počet delegátů celostátně 247, zatímco Haleyová má 24. „Super úterý“, kdy voliči v 15 státech vybírají svého kandidáta pro každou stranu, je považováno za jeden z nejkritičtějších dnů v prezidentském klání. Po těchto primárkách 5. března se očekává, že se situace ohledně prezidentských kandidátů mnohem vyjasní.

Operace šedého zákalu je bezbolestná a trvá jen minuty

V soukromé klinice Gemini v Zahradách v pražské Krči lékařský tým očních specialistů pod vedením zkušené oční operatérky, primářky Doc. MUDr. Drahomíry Barákové, CSc., zbavuje pacienty nejen šedého zákalu, ale současně napraví i dioptrické vady zraku. Kam

Rožnovský Olympijský běh vyhrál potřetí vřadě Tristen Bell, vítězství obhájila iMarkéta Musilová

Celkem 221 závodních i rekreačních běžců se postavilo na start letošního ročníku rožnovského Olympijského běhu. Samozřejmě nechyběly ani oblíbené dětské běhy v různých věkových kategoriích. Tentokrát se závodilo i pro malého Kubu Guryču. Článek Rožnovský

Petter Karlsson vyhrál Finnmarkslöpet 2018

Petter Karlsson vyhrál Finnmarkslöpet 2018Peter Karlsson po úžasném výkonu vyhrál závod Finnmarkslöpet 2018, který vede 1200 km norskou divočinou. Vynikající výkon Petter a jeho tým Díky působivému výkonu porazil Petter a jeho t

Formule 1 pokračuje závodem v Malajsii

Další ročník Formule 1 již má za sebou svůj první závod. Velkou cenu v Austrálie vyhrál Nico Rosberg a my jsme pro vás připravili historický přehled všech vítězů tohoto okruhu. S každou další Velkou cenou pro vás postupně připravíme tabulky vítězů daného

Martin Biháry vyhrál ZLATO na Světových hrách v Birminghamu.

Jediný pokus stačil Martinu Bihárymu pro získání zlaté medaile na Světových hrách zrakově postižených sportovců v disciplíně benchpress. S uznanou váhou 170 kg ve váhové kategorii do 90 kg. přes mezinárodní konkurenci jen těžko hledal soupeře. Martin svůj