VETTEL DOMINOVAL VELKÉ CENĚ BELGIE

Pilot Red Bullu Sebastian Vettel získal ve Velké ceně Belgie již 31. vítězství v kariéře. Vyhrál se strategií dvou zastávek v boxech a v počtu vítězství se vyrovnal Nigelu Mansellovi. Šestadvacetiletý závodník také zajel nejrychlejší kolo závodu, a to na tvrdé směsi. Vedení se ujal po startu z druhého místa. Jeho náskok v šampionátu na druhého Fernanda Alonsa tak vyrostl na 46 bodů.

VETTEL ZVOLIL SPRÁVNOU STRATEGII A STAL SE MISTREM SVĚTA

Pilot Red Bullu Sebastian Vettel se díky vítězství ve Velké ceně Indie stal nejmladším čtyřnásobným mistrem světa. Je teprve čtvrtým závodníkem, kterému se podařilo nasbírat alespoň čtyři tituly. Tři z nich pak nasbíral s pneumatikami Pirelli. Vettel ovlá

VETTEL ZÍSKAL V BRAZÍLII TŘETÍ TITUL MISTRA SVĚTA

Sebastian Vettel v dramatické Velké ceně Brazílie získal třetí titul mistra světa v řadě. Stal se tak nejmladším trojnásobným šampionem v historii formule 1. Závod ovládl Jenson Button z McLarenu a bylo to jeho třetí vítězství v sezoně. Vettel byl v boxec

Sebastian Vettel získal pro Ferrari první vítězství od roku 2013

Čtyřnásobný světový šampion Sebastian Vettel získal pro Ferrari první vítězství od Velké ceny Španělska 2013, sám na triumf čekal od Velké ceny Brazílie 2013. Pro extrémně horké počasí a velice abrazivní asfalt zvolil strategii dvou zastávek v boxech a v

ALONSO DOMINOVAL V DOMÁCÍ VELKÉ CENĚ

Dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso zvítězil ve své domácí velké ceně, přičemž zvolil strategii čtyř zastávek v boxech. Druhý v cíli byl pilot Lotusu Kimi Räikkönen, který mechaniky navštívil třikrát. Jedná se o Alonsovo 32. vítězství v kariéře a záro

VETTELOVY TŘI VÍTĚZNÉ ZASTÁVKY V BOXECH V BAHRAJNU

Úřadující světový šampion Sebastian Vettel využil strategie tří zastávek v boxech a zvítězil ve Velké ceně Bahrajnu, čímž zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí na deset bodů. Vettel startoval z druhé pozice na středně tvrdých pneumatikách, načež abs