Zabezpečení vašich aplikací pomocí čtečky otisků prstů

Ochrana před spouštěním aplikací v chytrém telefonu může být realizována mnoha způsoby a jedním z těch velmi efektivních je čtečka otisků prstů. Jediný problém by pak mohl nastat v případě, že by dotyčný přišel např. při úrazu o ruku, což je sice reálně připustitelný, nicméně dost absurdní případ. V operačním systému Android lze používat v rámci chytrého telefonu většinu aplikací spontánně. Jen některé jsou chráněny heslem a jen velmi malé procento programů je zabezpečeno otiskem prstu. Aplikace Finger Security zajistí spouštění všech programů pouze s vaším souhlasem, tedy s vaším otiskem prstu. Program využijete zejména u aplikací, které vyžadují vaše osobní údaje, a neměl by k nim mít přístup nikdo cizí. Finger Security umožňuje: zabezpečit libovolnou volitelnou aplikaci otiskem prstu rychlé zapínání a vypínání aplikací nastavit časový interval, po jehož uplynutí se aplikace uzamkne zpřístupnění více volitelným aplikacím naráz případné využívání pinu nebo hesla, namísto otisku prstu dokonce vytvořit fotografii osoby, která se pokusila neúspěšně přihlásit k vašim aplikacím Finger Security není možné ani přerušit ani odinstalovat klasickým způsobem, to je bezpečnostní prvek proti průniku do vašich aplikací, když telefon například zapůjčíte někomu do rukou. Program pracuje tak, že v případě, kdy není možné provést identifikaci pomocí otisku prstu, vás vyzve zadat předem zvolené heslo. Spuštění a nastavení Finger Security je snadné a uživatelsky přívětivé, stačí jen zvolit alternativní heslo a zadat příslušné aplikace, které budou vyžadovat ověřování pomocí otisku prstu. V sekci Settings si můžete zvolit doplňková nastavení a způsob ochrany. Základní verze programu je zdarma, pouze některé funkce jsou zpoplatněny symbolickou částkou 27 korun. Bohužel program pracuje pouze v anglickém jazyce. Článek Zabezpečení vašich aplikací pomocí čtečky otisků prstů se nejdříve objevil na Kosin.

  • Web: Kosin
  • Aktualizace: 4.8.2023
projít na článek

První biometrické periferie pro USB

Windows Hello a Microsoft Passport už nebudou problém ani pro starší počítače, které postrádají čtečku otisku prstů či infračervenou kameru. Ty již nabízejí Synaptics a MouseComputer v podobě příslušných periferií připojitelných přes USB port.

projít na článek

S čím se můžete v detektivní hře setkat

S ČIM SE MŮŽETE V DETEKTIVNÍ HŘE SETKAT ÚVOD / BLOG / S ČIM SE MŮŽETE V DETEKTIVNÍ HŘE SETKAT

projít na článek

Novinky e-commerce 04/2017

Barvitost eshopových novinek si v ničem nezadala s proměnlivostí aprílového počasí. Platební neschopnost zlikvidovala dalšího hráče české e-commerce. APEK za celou scénu lobbuje na vládě. Společnost Otto využívá umělé inteligence k inteligentním nákupům.

projít na článek

Diagnostika z jazyka

  Diagnostika z jazyka - stav organismu se zjišťuje pomocí tvaru, velikosti, zbarvení jazyka, jeho povlaku, rýhování, otisků zubů...

projít na článek

Jak získat invalidní důchod

Invalidní důchod se dá získat, pokud si dojdete na Českou správu soicálního zabezpečení a vyplníte příslušný formulář. Nárok na invalidní důchod posuzuje posudková lékařská komise Českého svazu sociálnáho zabezpečení. Česká správa sociálního zabezpečení s

projít na článek