Jsme 1. škola tradiční čínské medicíny – TČM® – založena 1990

30 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Poznejte TČM s námi!

projít na web

Český výzkum TČM na mezinárodním setkání akupunkturistů v Číně

Ludmila Bendová přednese výsledky výzkumu „Jak vidí léčbu Tradiční čínskou medicínou její uživatelé“ na mezinárodním setkání akupunkturistů Číně. Zveme vás k jeho účasti!

projít na článek

Bolesti hlavy dle tradiční čínské medicíny

Víte, jak si čínská medicína umí poradit s bolestmi hlavy, bez použití farmak jen pomocí akupunktury a bylin? Důležité je poznat příčinu bolestí hlavy. TČM rozpoznává takové příčiny jako je vítr, chlad, horko, hlen nebo stoupající jang.

projít na článek

Využití mykoterapie v praxi

Ve své ordinaci jsem nezřídka překvapená a nadšená účinky imunonutričních hub na naše zdraví. Ráda se s vámi podělím o pár praktických zkušeností.

projít na článek

Jak zůstat zdraví (a při smyslech) nejen v době epidemie koronaviru1. část

Epidemii dnes čelíme všichni, bez výjimky. Bez debat. Jak útokům škodlivin z různých stran odolat? Odpověď můžeme najít v systému tradiční čínská medicíny, která má způsoby, jak se chránit a bránit. Ludmila Bendová shrnula v článku vše podstatné. Uvařte

projít na článek

Wang Fuyin, Wang Yan: Masáže nohou pro zdraví

Kniha představuje preventivní a léčebný masážní systém nohou založený na principech reflexní i meridiánové terapie, tzv. zuliao. Zuliao je jednoduše naučitelná a aplikovatelná metoda pro každodenní použití. Přes více než 75 reflexních zón můžeme podporova

projít na článek

52. kongres tradiční čínské medicíny v Rothenburgu

11.–15. května 2021. Element kov, fyzické a duševní projevy, onemocnění kůže a dýchacích cest.

projít na článek

Akupunktura jako součást nehmotného kulturního světového dědictví UNESCO

Ve dnech 15.-19. listopadu 2010 se zástupci na zasedání UNESCO usnesli, že akupunktura jako součást tradiční čínské medicíny bude zahrnuta mezi poklady nehmotného kulturního dědictví světa.

projít na článek

Druhá vlna koronaviru a jak se chránit(3. část)

Současná situace je plná rozporů a je jen na nás, co si z ní odneseme. Můžeme si vybrat pro nás to nejlepší – změnu své životosprávy. Poznatky z tradiční čínské medicíny budou pomocníky na naší nové cestě.

projít na článek

Seriál o tradiční čínské medicíně zazní v rádiu

Spolupracujeme na seriálu o tradiční čínské medicíně, který budou od října vysílat rádiové stanice Color Music Radio a Radio Hey. Nalaďte si frekvence a každé pondělí se zaposlouchejte do vln tradiční čínské medicíny.

projít na článek

Nemoci těla jsou vždy i nemocí duše...

...a nemoc je cesta zpět k sobě. Úkol praktika tradiční čínské medicíny je pomoci člověku tuto cestu zpět k sobě najít. Čínská medicína má mnoho ingrediencí, které pomáhají. Naše ruce z nich umějí namíchat speciální koktejl dle chuti každého klienta.

projít na článek

Pokora a ľudskosť

Rok čo rok otvára naša škola prvý ročník teoretických základov tradičnej čínskej medicíny (TČM). Rok čo rok sa tak umožňuje ľuďom študovať túto nádhernú ale i zložitú filozoficko-spoločensky terapeutickú disciplínu – pokiaľ sa tak dá TČM nazvať. Nádhernú

projít na článek

Houby v biomase a tradiční čínská medicína

Jaký je rozdíl mezi houbovým extraktem a biomasou a proč bychom jako praktici tradiční čínské medicíny se měli o houbovou biomasu zajímat.

projít na článek

Co ještě víme o koronaviru a TČM?(2. část)

Jak si s nemocí Covid-19 poradili v čínských nemocnicích? A jak nám mohou pomoci bylinky, které se právě teď probouzejí do jara? Čtěte o koronaviru a tradiční čínské medicíně v pokračování od Ludmily Bendové.

projít na článek

Peking a jeho sen o spolupráci – o stáži v Číně 2019

Tradične najlepším obdobím v Číne sa považuje obdobie jesene. Stromy sa postupne zafarbujú, rána prinášajú trblietajúcu sa rosu na listoch a lenivo stúpajúcu hmlu. Studené chladné brieždenie nahradzuje teplé a hrejivé počasie počas obeda, kedy sa slnečné

projít na článek

5. díl: Jak uspávačky ovlivnily historii naší školy

Počátkem listopadu 1987 jsem se vrátila z Francie s obdivem k čínské medicíně, což jsem sdílela se všemi ochotnými naslouchat a hlavně s Míšou Lidickou, zakladatelkou dětské akupunktury v Československu a mou nejbližší kamarádkou. Osoba prof. Leunga mě to

projít na článek