30 let šíříme moudrost tradiční čínské medicíny – TČM. Víme, že funguje. Poznejte TČM s námi!
Autoři článku „Tradiční čínská medicína - ano či ne?“ je představensto Komory TČM.
Přesvědčíme EU a ČR, aby nám přestali upírat osvědčené bylinky?
Z evropských trhů mohou zmizet různé exotické bylinné směsi nebo houby tradičních medicín, které využívá například čínská medicína. Lidé, kteří k léčbě svých onemocnění nebo třeba jen z preventivních důvodů užívají exotické bylinné směsi nebo houby tradič
Gynekologové si s učitelkou angličtiny nevěděli rady. A ona s nimi také ne. Trápily ji výtoky z pochvy a lékaři neuměli ženě pomoci. Tak zkusila zajít na Kliniku Pivoňka v Praze, kde praktikují Tradiční čínskou medicínu v celé její šíři, včetně cvičení.
Bolestivé obtíže pohybového aparátu jsou jedním z nejčastějších onemocnění popisovaných WHO a tedy každodenním chlebem řady praktických lékařů, ortopedů, neurologů a rehabilitačních pracovníků. V klasické západní medicíně najdeme přesné postupy „lege arti
Největší boj za zajištění budoucnosti pro bylinné přípravky pocházející z tradičních medicín se v současné době odehrává ve Velké Británii. Legislativní problematice regulace tradičních bylinných přípravků jsme se věnovali již dříve (viz odkazy níže).
Přečtěte si, co k situaci kolem regulace tradičních bylinných přípravků napsala největší západní kapacita na tradiční čínskou medicínu pan profesor Giovanni Maciocia.
Nevládní organizace ANH-International přistoupí koncem března k podání své žádosti o soudní přezkum kontroverzní Direktivy o tradičních bylinných přípravcích (Traditional Herbal Medicines Product Directive - THMPD) k Nejvyššímu soudu v Londýně.
Prezident Benefytu poskytl k problematice legislativy pro tradiční bylinné přípravky obsáhlý rozhovor journalu Register of Herbal Medicine.
Společné provolání Benefytu & ANH odstartovávající peněžní sbírku pro financování společné strategie týkající se velkých výzev, kterým budou čelit evropští bylinkáři od dubna 2011.
Na dvacátém evropském kongresu gynekologie a porodnictví v Portugalsku v Lisabonu, ve dnech 4.- 8. 3. 2008, byl přednesen příspěvek o léčbě 43 pacientek s dysplazií děložního čípku houbou Coriolus Versicolor.