Čeští jachtaři na ME nezklamali - V. Teplý vyhrál rozjížďku!

V týdnu od 29. února do 4. března se na ostrově Gran Canaria konalo mistrovství Evropy lodních tříd Laser Standard a Laser Radial.

Stříbro z mistrovství Evropy třídy D-one

V termínu 4.–6. 9. se na Lago di Garda konalo ME lodní třídy D-one. Na startu se sešlo 23 závodníků ze sedmi evropských zemí. Českou republiku reprezentovali Viktor Teplý, Marek Bachtík, Ivo Sláma, Jan Hirnšal a Libor Hošek. Celkem se odjelo 6 rozjížděk v

Na Mallorce se dnes začíná naostro

První letošní velká regata olympijských tříd začíná dnes na Mallorce. Na startu se sešlo 900 závodníků z 56 zemí. Nechybí ani čeští reprezentanti. Především jsou to olympionici Viktor Teplý ve třídě Laser a Karel Lavický ve třídě RS:X. Nechybí ani ve Ondř

Jachtař Viktor Teplý jede do Ria!

V pátek 1. dubna byl poslední den regaty na Mallorce a pro české barvy to byl skutečně nervák. Na rozdíl od předešlých dnů bylo zataženo, pršelo, foukalo z různých směrů, zkrátka velmi těžké podmínky. Tři naši jachtaři měli šanci se do Ria kvalifikovat, d

O jachtaři roku rozhodla olympiáda

Jachtařem, přesněji jachtařkou roku 2016 se stala zkušená závodnice Veronika Kozelská Fenclová. Výsledky tradiční ankety Českého svazu jachtingu opanovala už pošesté. Jachtařka, která závodí za Jacht Club Praha 12, získala celkem 51 hlasů. Hlasující tak o

OH v Riu jsou minulostí, je čas hodnocení

Olympijské hry v Riu končí a skončila také olympijská regata, jíž se účastnili i tři čeští jachtaři. Do medailové rozjížďky se nikomu z nich postoupit nepodařilo, avšak dvanácté místo Veroniky Kozelské Fenclové je skvělý výsledek.