Historický úspěch českých jezdců na Dakaru 2024

Dakar 2024 je v cíli. Martin Macík Jr., František Tomášek a David Švanda se v poslední etapě nenechali zaskočit a potvrdili první pozici v kategorii kamionů. Po 23 letech tak zlato z Dakaru putuje do České republiky. Dakarské stříbro v kategorii kamionů rovněž putuje do Česka zásluhou Aleše Lopraise, Jaroslava Valtra jr. A Jiřího Štrosse.

Historický úspěch českého bowlingu.

Lukáš Jelínek vybojoval pro český bowling historicky první individuální světovou medaili v juniorské kategorii do 21 let. Na Světovém poháru, který se konal v Peru, předvedl výborný výkon a domů si odváží cenný bronz. Po loňském třetím místě na Mistrovstv

Macíkovi si z Dakaru přivezli beduína a další plány

Tým MM Technology už se vrátil z Dakaru domů, beduín se zabydlel v Sedlčanech. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ho vybojovali za 2. místo v kategorii kamionů. Pro všechny členy týmu je odměnou za léta dřiny, snažení

Prokop dál stoupá v celkovém pořadí Dakaru

Martin Prokop s navigátorem Viktorem Chytkou se v maratonském bivaku Dakaru 2021 probudili do pondělního rána jako devátá posádka celkového pořadí. Po takticky opatrné sedmé etapě, kdy šetřili jejich Ford Raptor RS Crosscountry v barvách Benzina Orlen Tea

Carboniacupu mostecká trať svědčí

Druhý domácí podnik a v pořadí čtvrtý letošní sezony absolvovali účastníci Carboniacupu na Autodromu v Mostě a po plném roštu na Lausitzringu bylo na závod přihlášeno ještě více jezdců, cca 110 závodních vozů z několika zemí, především pak českých jezdců.

Martin Macík vybojoval celkové 2. místo na Dakaru 2023

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu MM Technology na Dakaru 2023 vybojovali skvělé 2. místo, když do cíle poslední etapy dojeli na 6. pozici. Sehraná posádka v nerozbitném kamionu Čendovi, sestrojeném týmovými me