Macík bude v druhé části Dakaru bojovat v půlmaratonu.

Po páté etapě se dakarská karavana zastavila a závodníci i jejich týmy si odpočinuli během volného dne v Arequipě. Martin Macík, František Tomášek a Lukáš Kalanka nabírali síly po předchozí 5. etapě, kdy se jim podařilo s neuvěřitelným nasazením opravit ulomené kolo a dostat kamion do cíle. Jan Brabec doplňoval spánkový deficit z první části soutěže. Odpoledne přišla od pořadatelů dobrá zpráva, že posádka Martina Macíka může pokračovat v hlavní soutěži. Bohužel po pár hodinách pořadatel své rozhodnutí přehodnotil a určil, že žlutá liazka, která doposud zdárně konkurovala kamazům v čele závodu, může do 6. etapy vyjet pouze mimo hlavní soutěž v takzvaném půlmaratonu.

Dakar 2019: Macík potvrdil, že umí prohnat Kamazy.

Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou ze sedlčanského týmu Big Shock Racing ve své žluté liazce dojeli do cíle Dakaru 2019. V semi Dakaru vybojovali skvělé 2. místo. A v poslední etapě získali také 3. nejrychlejší ča

Čech Macík Jr. bude na Dakaru nejmladším pilotem kamionu

Martin Macík Jr. se ještě 30. prosince projede ve svém tréninkovém kamionu, na Silvestra nastoupí do letadla směr Buenos Aires, aby se letos opět vydal na závod Rallye Dakar. Martin je profesionálním pilotem závodního kamionu Liaz, týmu KM Racing. Dakaru

A přišel čas závodit...

Macík byl v prologu nejrychlejší. Bude otvírat trať Dakaru. Martin Prokop odstartoval do svého osmého Dakaru a po prologu je jedenáctý.

Dakar 2019: Macíkovi se 6. etapa povedla

Odpočinutí závodníci v neděli vyrazili do šesté etapy Dakaru. Martin Macík se svou posádkou startoval v půlmaratonu, ze zadních pozic. Přesto zvládl náročnou trasu plnou obrovských zrádných dun, i s dvěma menšími technickými komplikacemi, projet jako 3. n

Ve zkrácené etapě Macík nejrychlejší mezi českými kamiony

Dnešní 10. maratonská etapa Dakaru 2020 byla na 345. kilometru pořadateli zastavena. Kvůli silnému větru nemohly vzlétnout vrtulníky, které zajišťují bezpečí závodníků. Jezdci se tak ve druhé části trati přesunuli do maratonského bivaku v Shubaytah, kde b