Macík dojel na zadní pohon 6. celkově

Úterní 9. etapa Dakaru 2020 přinesla závodníkům týmu Big Shock Racing trať s měřenou částí 410 km, vedoucí kamenitými pláněmi a řečišti. Kamion sedlčanského týmu se většinu etapy pohyboval v TOP 5. Pilot Martin Macík, navigovaný Františkem Tomáškem a technicky jištěný Davidem Švandou po cestě musel řešit nejen tradiční předjíždění v prachu, ale zejména další odseparovaný vzorek na pneumatice, který zapříčinil pár dalších komplikací. Přestaly fungovat některé kontrolky a také pohon na všechna 4 kola. Nakonec si ale posádka žlutého Iveca na trati poradila a projela cílem jen s podporou zadních kol. V etapě skončila na 11. místě a v celkovém hodnocení stále drží výbornou 6. pozici. Video týmu Big Shock Racing z 8. etapy dokumentující záchranou akci a vyprošťování kamionu z duny

Macík dojel i bez tlumiče etapu v parádním čase

Závodníci týmu MM Technology, pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda do cíle čtvrteční 5. etapy Rallye Dakar přijeli na 6. místě a celkově drží 4. pozici. Posádka týmu MM Technology si tentokrát jízdu čítající 373 ostrých

V San Juanu Macík na 8. místě

Desátá dakarská etapa byla dlouhá, rychlá a nebezpečná. „Trať byla jak v první, tak i v druhé polovině velmi rozbitá. Neustále jsme jeli přes 100 km/h a auto doslova létalo vzduchem,“ popisuje bezprostředně po dojezdu,“ Martin Macík, pilot Big Shock Racin

Zásadní momenty Dakaru 2018 Martina Macíka

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik Michal Mrkva vybojovali výborné celkové 5. místo na letošní Rallye Dakar, když jejich žlutý Liaz Franta dojel v poslední etapě druhý. A zajistili tak v nejnáročnějším závodu na světě náš největší

Macík boduje: čtvrté místo s utrženými tlumiči.

Ve třetí písečné etapě, vedoucí do San Juan de Marcona se týmu Big Shock Racing opravdu dařilo. Martin Macík, František Tomášek a Michal Mrkva dojeli mezi kamiony jako čtvrtí nejlepší. V celkovém bodování se umístili na výborném pátém místě a stali se tak

Macík vyhrál maratonskou etapu, celkově je však až čtvrtý

V nedělní 8. etapě Dakaru 2023 posádka týmu MM Technology ve složení Martin Macík, František Tomášek a David Švanda vybojovala další letošní vítězství. V celkovém pořadí jsou sedlčanští závodníci před dnem volna 4. Na 3. celkové místo Januse van Kasterena