Macík odhalí nezveřejněné záběry z Dakaru a přivítá Karla

Pilot týmu Big Shock! Racing Martin Macík se svou posádkou vybojoval na letošním Dakaru tři cenná etapová vítězství a skvělé čtvrté místo v celkovém hodnocení. Během cesty za úspěchem ale museli čeští závodníci projít řadou extrémních situací, které na ně nejnáročnější maratonský závod světa připravil. O ty se 14. února podělí s fanoušky v online přenosu Prolog Posedlí Dakarem, kde poprvé a naposled zveřejní nesestříhané záběry z nejkritičtějších úseků trati, zaznamenané kamerami umístěnými přímo v kabině kamionu. „Pokaždé, když se fanoušků ptáme, co je nejvíc zajímá, říkají, že chtějí vidět kompletní onboardy. Chtějí si prohlédnout trať z kabiny tak, jak ji během Dakaru vidíme my. Proto jsme se rozhodli zkrátit čekání na červencové živé besedy v kinech CineStar a uspořádat online akci Prolog, kde onboardy zveřejníme a společně s Ferrym a Davidem i okomentujeme. Projeli jsme si už kompletní videa z náročných úseků trati a uznávám, že občas je to slušný thriller,“ říká Martin Macík. Online přenos fanouškům zprostředkuje také počátek stavby nového závodního kamionu a odhalí, jak se bude jmenovat. Předprodej vstupenek do přenosu byl zahájen v síti Ticketstream. Posádka bude vysílat ze sedlčanské MM garáže, kde už bude zaparkovaný i kamion Karel, který se tento týden vrací z Džiddy.

Čech Macík Jr. bude na Dakaru nejmladším pilotem kamionu

Martin Macík Jr. se ještě 30. prosince projede ve svém tréninkovém kamionu, na Silvestra nastoupí do letadla směr Buenos Aires, aby se letos opět vydal na závod Rallye Dakar. Martin je profesionálním pilotem závodního kamionu Liaz, týmu KM Racing. Dakaru

A přišel čas závodit...

Macík byl v prologu nejrychlejší. Bude otvírat trať Dakaru. Martin Prokop odstartoval do svého osmého Dakaru a po prologu je jedenáctý.

Macíkovi si z Dakaru přivezli beduína a další plány

Tým MM Technology už se vrátil z Dakaru domů, beduín se zabydlel v Sedlčanech. Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda ho vybojovali za 2. místo v kategorii kamionů. Pro všechny členy týmu je odměnou za léta dřiny, snažení

Martin Macík vybojoval celkové 2. místo na Dakaru 2023

Pilot Martin Macík, navigátor František Tomášek a mechanik David Švanda z týmu MM Technology na Dakaru 2023 vybojovali skvělé 2. místo, když do cíle poslední etapy dojeli na 6. pozici. Sehraná posádka v nerozbitném kamionu Čendovi, sestrojeném týmovými me

Macík nalodil Karla

Dakar 2021 se stává realitou. Část přístavu v Marseille se právě proměnila v jedno z nejzajímavějších evropských parkovišť. Sešly se tu závodní týmy, aby organizátorům Rallye Dakar předaly svá vozidla pro plavbu do Džiddy, kde 3. ledna odstartuje 43. ročn